امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18506
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری راصد شیخ حسن الصفار روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه خود در شهر قطیف در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری راصد شیخ حسن الصفار روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه خود در شهر قطیف در شرق عربستان با بیان اینکه گروه‌های اسلامی افراطی چهره اسلام را به چهره‌ای وحشی تبدیل کرده‌اند گفت: چهره‌ای که آنان از اسلام نشان داده‌اند چهره‌ای وحشتناک است که می‌تواند بدترین جرائم را در حق شهروندان در منطقه و جهان انجام دهد.

وی افزود: نیروهای مسلح برای خود اسامی صحابی پیامبر اکرم(ص) را می‌گذارند اما از ارتکاب بدترین جنایت‌ها در حق بیگناهان امتناع نمی‌کنند و روزی نیست که این گروه‌ها به صورت انتحاری و یا ماشین‌های بمب‌گذاری شده بیگناهان را در اماکن مذهبی و رستوران‌ها و بازارها مورد هدف قرار ندهند.

رهبر شیعیان عربستان با طرح این سوال که غایت «اصرار بر قتل بی‌گناهان» چیست، تاکید کرد: این اقدامات خارج از تفکر دینی و به دور از انسانیت است.

وی ضمن محکوم کردن رشد روش‌های افراطی‌گری و رشد جماعت‌های افراطی، افزود: متاسفانه شاهد قطع اعضای کشته‌شدگان، قطعه قطعه کردن آنها، رها کردن آنها در خیابان‌ها و تفاخر به فیلمبرداری از آنها و انتشار آن هستند.

الصفار ادامه داد: این مجموعات که خود را به اسلام منسوب می‌کنند و ادعای دفاع از دین دارند وحشت را در قلوب مردم ایجاد کرده‌اند و جوامع اسلامی را به جهنم تبدیل کرده‌اند و دیگر جوامع به مسلمانان چون وحوشی نگاه می‌کنند که نه اخلاق ندارند نه انسانیت.

وی خطر این گروه‌های افراطی را مهمترین خطر معاصر جهان اسلام و مسلمانان خواند و تصریح کرد: شرع اسلام ضوابط بسیاری درباره برخورد با اسرا و جنگ دارد که قرن‌ها پیش از معاهده ژنو در سال 1949 وضع شده است.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها