امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18508
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 189
به گزارش فارس به نقل از رویترز، مقامات دولتی پاکستان که از سوی این کشور در مذاکرات صلح افغانستان شرکت می‌کنند در گفت‌وگو با این روزنامه اعلام ...

به گزارش فارس به نقل از رویترز، مقامات دولتی پاکستان که از سوی این کشور در مذاکرات صلح افغانستان شرکت می‌کنند در گفت‌وگو با این روزنامه اعلام کرده‌اند که یکی از نتایج ممکن از مذاکرات قطر، برگزاری کنفرانسی شبیه نشست «بن» در سال 2001 است که در آن زیربنای دولت «کرزی» طرح‌ریزی شد.

به گفته این مقامات پاکستانی، بازیگران اصلی در این روند، آمریکا، طالبان و اعضای «ائتلاف شمال» هستند که پاکستان در یک سال گذشته با دقت تلاش کرده است نظر آن‌ها را جلب کند.

این مقامات پاکستانی همچنین تصریح کرده‌اند که کرزی جایگاهی در این کنفرانس نخواهد داشت.

به نقل از این منابع، نقش پاکستان نیز در این مذاکرات نقش یک عنصر نظاره‌گر خارج از گود بوده و بازیگران اصلی داخل میدان، آمریکایی‌ها و افغان‌ها خواهند بود.

رویترز افزوده است که پیشنهاد "کنفرانس بن دوم" ممکن است یک تفکر رویایی در مفکوره ارتش پاکستان باشد که می‌خواهد گروه مورد حمایت آن به قدرت برسد.

این روزنامه افزوده است که حامیان غربی کرزی هم تمایلی برای برگزاری این کنفرانس ندارند.

از سوی دیگر «محمد ناطقی» یکی از کارشناسان برجسته مسائل سیاسی افغانستان با ذکر مطالبی در رابطه با انتخابات آینده این کشور در صفحه فیس‌بوک خود از شایعاتی مبنی بر لغو انتخابات و تشکیل دولت موقت با حضور طالبان خبر داده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها