امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18512
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۹
تعداد بازدید: 163
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به موجب طرح رژیم صهیونیستی برای نصب دکل‌های برق فشار قوی (400 کیلووات) در زمین های روحه واقع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به موجب طرح رژیم صهیونیستی برای نصب دکل‌های برق فشار قوی (400 کیلووات) در زمین های روحه واقع در اراضی اشغالی سال 1948، صدها دونم از زمین‌های شهروندان مصادره شده و خسارت هایی نیز به هزاران دونم دیگر به سبب خطرات زیست محیطی طرح مذکور وارد خواهد شد.

علاوه بر این طرح مذکور خطرات زیادی را برای مناطق مسکونی نزدیک به دکل های برق فشار قوی به ویژه روستاهای معاویه و کفر قرع به همراه خواهد داشت یکی دیگر از خطرات این طرح این است که مانع از توسعه روستاهای موجود در این منطقه به سمت منطقه روحه می شود.

در همین حال، کمیته مردمی دفاع از زمین‌های منطقه روحه به منظور بررسی این طرح و خطرات آن و نیز انجام اقدامات لازم برای ممانعت از اجرای آن و عدم مصادره زمین‌های شهروندان، جلسه‌ای فوری را در بخش مهندسی شهرک ام الفحم تشکیل داد.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، اعضای این کمیته ضمن اظهار مخالفت قاطع با طرح جدید دشمن صهیونیستی، تشریح کردند که هدف از این طرح مصادره زمین‌های ساکنان عرب این منطقه خواهد بود، زیرا دشمن صهیونیستی قبلا نیز در سال 1998 که این منطقه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد، در تلاش برای مصادره زمین های مذکور بود، اما خشم ساکنان منطقه و تظاهرات‌های گسترده آن‌ها دشمن صهیونیستی را وادار کرد از مصادره زمین‌های این منطقه صرف نظر کرده و توافقنامه روحه را در سال 2000 به امضا برساند.

کمیته مذکور در نظر دارد اقداماتی فوری را به منظور توقف این طرح انجام داده و در همین راستا از تمامی ساکنان این منطقه و مالکان زمین‌های در معرض مصادره خواسته فردا یکشنبه جلسه ای فوری در بخش مهندسی شهرداری ام الفحم تشکیل داده و طرح مذکور و خطرات و پیامدهای آن را مورد بجث و بررسی قرار دهند و بدین گونه کسانی که می خواهند نسبت به این طرح اعتراض کنند، اعتراضات خود را به کمیته ساخت و ساز رژیم صهیونیستی تحویل دهند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها