امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18517
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 201
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که از روز چهارشنبه گذشته تا کنون در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، وزارت بهداشت مصر اعلام کرد که از روز چهارشنبه گذشته تا کنون در جریان درگیری‌ بین موافقان و مخالفان مرسی در تعدادی از استان‌های مصر از جمله الشرقیه، الدقهلیه، الغربیه، المنوفیه و پورت سعید، 606 نفر زخمی شده و 7 نفر نیز کشته شدند.

«خالد الخطیب» سخنگوی وزارت بهداشت گفت که 80 درصد زخمی‌ها پس از درمان و بهبودی وضعیت جسمانی آنها از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی افزود که دو نفر در شهر المنصوره استان الدقهلیه به نام‌های «عبدالحمید العنان» و «محمد احمد عبدالحفیظ»، یک نفر در شهر الزقازیق استان الشرقیه و یک نفر نیز به نام «ممدوح فتحی محمد حسین»(42 ساله) در اثر اصابت گلوله به وی در مقابل اداره امنیت قاهره کشته شدند.

به گفته وی دو نفر نیز در استان اسکندریه کشته شدند که یک نفر از آنها به نام «اندرو دریسکول»(21 ساله) تبعه آمریکایی بود و نفر هفتم نیز به نام «صلاح‌الدین حسن»(38 ساله) در پورت سعید کشته شد.

قرار است مخالفان دولت مرسی در اعتراض به سیاست های وی، فردا تظاهرات گسترده برگزار کنند.

در حالی که یک سال از ریاست جمهوری مرسی که با رای مردم روی کار آمد، می گذرد، معترضان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری هستند. معترضان می گویند که اخوان المسلمین در صدد قبضه قدرت است امری که طرفداران دولت آن را رد کرده و معتقدند که آنها خواستار به آشوب کشیدن کشور و ایجاد هرج و مرج فراگیر هستند. دولت مرسی بارها خواستار گفت‌وگو با مخالفان شده است
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار