امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18526
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، شورای معارف سیما به عنوان مرکز هماهنگ کننده گروه‌های معارف در شبکه‌های سیما، در سال جاری همچون سنوات گذشته، ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، شورای معارف سیما به عنوان مرکز هماهنگ کننده گروه‌های معارف در شبکه‌های سیما، در سال جاری همچون سنوات گذشته، مجموعه برنامه‌های اعلام شده مسجد مقدس جمکران را در اختیار تمامی شبکه‌های سیما قرار داد، چنان که این انعکاس شامل دیگر اماکن متبرکه و مراکز مذهبی بود.
آنچه امسال در قاب سیما شاهد بودیم، بیان گر آن است که میزان ارتباط زنده با این مسجد مقدس نسبت به سنوات پیش در حد مطلوب ارتقاء یافت که می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
-پخش زنده دعای ندبه شبکه یک سیما در جمعه قبل از نیمه شعبان از این مکان مقدس به مدت هشتاد دقیقه.
-در شب نیمه شعبان (برنامه اشراق) شبکه یک سیما به عنوان شبکه ملی سه ارتباط زنده با مسجد جمکران بر قرار کرد.
-شبکه قرآن و معارف سیما به عنوان بزرگ‌ترین شبکه معارفی در برنامه باران در شب نیمه شعبان و عطر انتظار در روز نیمه شعبان  و در  برنامه تمنا،  بامداد نیمه شعبان از مسجد جمکران به صورت زنده اقدام به پخش گسترده کرد.
-شبکه تهران در برنامه ماه تمام در ظهر نیمه شعبان و ماه پنهان در شامگاه نیمه شعبان به صورت زنده اقدام به پوشش مراسم از مسجد جمکران کرد.
-شبکه جام جم در برنامه روشنا در ظهر نیمه شعبان دو ارتباط زنده با مسجد جمکران داشته است.
قابل ذکر است موارد ذکر شده بخشی از ارتباطات زنده شبکه های سیما با مسجد مقدس جمکران است و این جدای از شبکه های سیما در مراکز استانی از جمله مرکز قم است.
علاوه بر برنامه های زنده فوق، شبکه های سیما با استفاده از برنامه های تولیدی ومستند و نماهنگ های متعدد و میان برنامه های فراوان از تصاویر این مسجد بهره وافر  بردند.
 در سال جاری نیز طبق روال سال های گذشته برنامه های مسجدمقدس جمکران ضبط و در فرصت های مناسب پخش خواهد شد که بالطبع تاثیر آن به مراتب بیشتر است.
از سویی شورای معارف سیما بر اساس سیاست های خود در مورد پخش زنده سخنرانی‌ها به دلیل پرهیز از آسیب‌های احتمالی، پخش سخنرانی‌ها را نوعا منوط به  بازبینی های موضوعی و فنی کرده است.
در آن تردید نیست که مسجد مقدس جمکران نقطه ثقل حضور مردم و جشن های میلاد حضرت بقیه ا... است اما این بدان معنا نیست که مراسم دیگر اماکن مقدس مذهبی همچون مسجد سهله، حرم مطهر امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (س)، حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) و جشن وسرور یکپارچه سراسر کشور مورد توجه سیما قرار نگیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار