امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18533
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۸
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز 17 خرداد سال جاری خانمی به نام پری 33 ساله با مراجعه به کلانتری 112 ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در روز 17 خرداد سال جاری خانمی به نام پری 33 ساله با مراجعه به کلانتری 112 ابوسعید به مأموران اعلام کرد: همسرم به نام محمدرضا 42 ساله، بی خبر از منزل خارج شده و تاکنون نیز به منزل بازنگشته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی، پرونده به دستور قاضی احمدی، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران، جهت انجام تحقیقات تخصصی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده و در تحقیقات به‌عمل آمده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فقدانی با همسرش دارای اختلافات شدید خانوادگی بوده؛ تحقیقات از همسر فقدانی در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که همسر فقدانی پس از طرح شکایت در کلانتری و تشکیل پرونده اولیه، از محل سکونتش متواری شده و طی تماس با خانواده‌اش از آن‌ها درخواست پول کرده است.

با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده که نشان از ارتکاب جنایت با انگیزه اختلاف خانوادگی داشت، دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و کاراگاهان در ادامه اقدامات خود اطلاع پیدا کردند که فردی به هویت میلاد قصد دارد تا پول مورد درخواست پری را، پس از تحویل گرفتن در تهران به دست وی در غرب کشور برساند.
اقدامات پلیسی کارآگاهان جهت شناسایی دقیقِ هویت تحویل گیرنده پول انجام و سرانجام میلاد 24 ساله در چهارراه ولیعصر شناسایی، دستگیر و جهت انجام تحقیقات به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

میلاد پس از انتقال به اداره یازدهم در همان مراحل اولیه تحقیقات به قتل محمدرضا اعتراف و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از چند ماه پیش به صورت کاملاً اتفاقی با متهمه آشنا شده و بعد از مدت کوتاهی اطلاع پیدا کردم که پری با همسرش اختلاف شدیدی دارد؛ و همیشه می‌گفت که همسرش او و بچه‌هایش را کتک می‌زند.

میلاد در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: بعد از چند ماه، به همراه پری تصمیم به قتل همسرش گرفتیم؛ یک شب پری با من تماس گرفت و عنوان داشت که به همسرش قرص داده و او را بیهوش کرده‌؛ من هم به خانه آن‌ها رفته و مقتول را با ماشین به جاده ساوه ـ نرسیده به همدان برده و در زمانیکه در حال بهوش آمدن بود، با اسلحه کمری که از حدود یک هفته پیش تهیه کرده بودم، به او شلیک کرده و جسد را از کناره جاده و از ارتفاعی حدودا 20 متری به پایین پرتاب کردم.
با ظرف بنزین خودم را به بالاسر جنازه رسانده و آن‌را آتش زدم؛ پس از ارتکاب جنایت به روستایی در غرب کشور رفتم و طی تماس با پری موضوع را به وی اطلاع دادم و او نیز نزد من آمد؛ طی این مدت من و پری قصد داشتیم تا از کشور خارج شویم که پس از آمدن پری به روستا، قرار شد تا من برای تهیه پول به تهران بیایم که دستگیر شدم.

با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و شناسایی مخفیگاه پری در غرب کشور، بلافاصله هماهنگی‌های لازم انجام و کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی به مخفیگاه متهمه در غرب کشور مراجعه و پیش از اطلاع وی از دستگیری میلاد، وی را نیز، در مخفیگاهش دستگیر کردند.

متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، در همان محل دستگیری به مشارکت در جنایت و بیهوش کردن همسرش با استفاده از آبمیوه مسموم اعتراف کرد.
متهم در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: از حدود هشت ماه پیش و پس از چندین بار مواجهه حضوری کاملا اتفاقی، در ایستگاه مترو با میلاد آشنا شدم؛ آشنایی ما دو نفر تنها محدود به تماس‌های تلفنی و چندین ملاقات در داخل پارک بود اما طی همین مدت به او اعتماد کرده و پس از مدتی پیشنهاد قتل همسرم را مطرح کردم که او نیز قبول کرد تا به من کمک کند؛ از چندی پیش با همسرم اختلاف داشتم ولی او مرا طلاق نمی‌داد.

متهم در ادامه اعترافات خود به کارآگاهان گفت: شب حادثه، به تازگی از مسافرت برگشته بودیم؛ چندین قرص خواب آور را در آبمیوه ریخته و به همسرم خوراندم؛ پس از بیهوش شدن محمدرضا، با میلاد تماس گرفته و او نیز به خانه ما آمد و محمدرضا را در حالیکه هنوز نفس می کشید سوار ماشین کرد و با خودش برد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر اعلام کرد: با توجه به اعترافات صریح متهمان و با راهنمایی متهم مرد پرونده، کارآگاهان اداره یازدهم به محل رهایی جسد واقع در 40 کیلومتر بعد از شهرستان ساوه مراجعه کردند که مشخص شد که جسد توسط عوامل انتظامی شهرستان فامنین و به صورت جسد ناشناس کشف شده است.

سرهنگ آریا حاجی زاده، در پایان اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به ارتکاب جنایت و کشف جسد فقدانی، پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل و هر دو متهم با قرار بازداشت موقت و جهت انجام تحقیقات تکمیلی، در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها