امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18550
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۶
تعداد بازدید: 161
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در پنجاه و سومین گردهمایی ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در پنجاه و سومین گردهمایی معاونان دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه ارومیه، اظهار داشت: حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری اتفاق مبارکی بود که تقویت و استحکام نظام را به دنبال دارد.

وی افزود: در آفرینش این حماسه سیاسی باید ازمجموعه آموزش عالی و جامعه دانشگاهی تقدیر کرد. به اعتقاد من بخشی از این حماسه سیاسی نتیجه عملکرد مسئولان دانشگاه‌های کشور بود زیرا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برنامه‌هایشان را از دانشگاه آغاز کردند که این تجربه پس از انجام برنامه‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی با همین روش تبلیغاتی صورت گرفت.

وی بابیان اینکه مشارکت 72 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری بدون آسیب‌های موجود در انتخابات سال 88 صورت گرفت، گفت: این مساله را هم باید مدیون دانشگاهیان دانست که با هوشیاری و دقت تمام مسائل انتخابات را از شهریور 91 تا خرداد 92 رصد کردند و اجازه ندادند آسیبی به آن وارد شود.

خواجه‌سروی درادامه گفت: دشمنان نظام درصدد این هستند که همیشه یک شکاف عمیقی بین مجموعه دانشمندان و نخبگان کشور با نظام را القا کنند ولی زمانی که هزارنفر از اساتید دانشگاهی در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند، دشمن ناامید شد و فهمید که هیچ گسستی بین مجموعه فرهیختگان با نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه باید از آن نظام بوده و به عنوان مرجعیت علمی در جامعه مطرح باشد، گفت: زمینه‌های این مرجعیت فراهم شده و از مصادیق آن می‌توان به برگزاری دو هزار کرسی آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه ما در طول سال‌های خدمت خود همواره از منطق و قانون‌مداری در دانشگاه‌ها استقبال کرده‌ایم، گفت: ما همیشه از دانشگاهیان خواسته‌ایم به عنوان یک دانشگاهی به قوانین احترام بگذارند و در این مرحله پس از انتخابات باید تمامی تجربیات خود را به مسئولان دولت جدید انتقال دهیم و با حفظ انسجام خود خط سیری را که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند ادامه دهیم.

غلامرضا خواجه‌سروی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در حاشیه پنجاه و سومین گردهمایی معاونان دانشجویی و فرهنگی از حوزه امتحانی کنکور آزمون سراسری در دانشگاه ارومیه بازدید و با داوطلبان درخصوص چگونگی کنکور گفت و گو کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار