امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18557
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۶
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سی سی تی وی، ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که آمریکا نیروهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سی سی تی وی، ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که آمریکا نیروهای امنیت سایبری خود را توسعه می‌دهد.

این اظهارات درحالی مطرح می‌شود که جامعه جهانی نگرانی خود را از برنامه‌های نظارتی و جاسوسی مخفی آمریکا اعلام کرده‌اند و از واشنگتن خواستند در این زمینه توضیح دهد.

دمپسی در سخنرانی خود در اندیشکده بروکینگز در واشنگتن گفت: طی 4 سال آینده بیش از 4 هزار نیروی جدید به فرماندهی نیروهای امنیت سایبری اضافه می‌شوند و حدود 23 میلیارد دلار صرف مقابله با تهدیدات امنیت سایبری خواهد شد.

دمپسی همچنین گفت: وزارت دفاع به دنبال افزایش ظرفیت و توانایی خود به منظور پاسخ به تهدیدات سایبری است.

اظهارات دمپسی درباره توسعه نیروهای سایبری درحالی مطرح می‌شود که افشای اطلاعات سازمان امنیت ملی آمریکا از سوی پیمانکار سابق سازمان سیا باعث وقوع بحران تازه برای آمریکا در عرصه بین‌المللی شده است.

«ادوارد اسنودن» از افسران پیشین سازمان سیا و از کارمندان یک شرکت دفاعی پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا طی روزهای اخیر اسناد فوق‌العاده محرمانه‌ای از شنود تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا از میلیون‌ها شهروند آمریکایی و خارجی منتشر کرد.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی «ورایزن»، یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا، خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

اسنودن همچنین از طرح شنود مکالمات تلفنی و پیامک‌های کاربران چینی توسط سازمانهای اطلاعاتی آمریکا پرده برداشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها