امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18566
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۶
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمود صادقی، در تشریح خبر انهدام باند جعل اسناد و قاچاق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمود صادقی، در تشریح خبر انهدام باند جعل اسناد و قاچاق انسان به کشورهای اروپایی، گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت اشخاصی در خصوص جعل و قاچاق انسان به کشورهای اروپایی موضوع در دستور کار پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا قرارگرفت، ضمن بررسی آدرس‌ها و محل‌های تردد متهمین مشخص شد خبر صحت داشته و پلیس فعالیت‌های خود را در این خصوص آغاز کرد.

وی در خصوص شیوه فعالیت این باند، اظهار داشت: باند مذکور تحت پوشش شرکتی تجاری که اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی در خارج از کشور می‌کرده و دارای مجوز نیز بوده است، با به خدمت گرفتن افرادی و با پرسه زدن در اطراف سفارتخانه‌های کشورهای خارجی، جوانان جویای کار، دختران جوان و اشخاصی را که بنا به دلایلی موفق به اخذ روادید از سفارتخانه متبوعه نمی‌شدند را شناسایی و با عنوان کردن اینکه با عوامل و کارمندان سفارتخانه‌ها آشنایی دارند و می‌توانند سریعتر برای آنان ویزا دریافت کردند، آنان را اغفال می‌کردند.

صادقی افزود: بیشتر اشخاص متقاضی تحت عنوان مسافر و از طریق مقصد ثالث به کشورهای اروپایی اعزام می‌شدند؛ به این صورت که مسافرین به کشورهای حوزه خلیج فارس رفته و در آنجا مدارک جعلی در اختیار آنان قرار می‌گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین افراد متقاضی از طریق کشتی‌های باری بصورت قاچاق به کشورهای اروپایی اعزام می‌گردیدند، آنان هنگام ورود به کشورهای مقصد به‌دلیل دارا بودن مدارک جعلی دیپورت می‌شدند.

صادقی همچنین در خصوص شیوه تعدادی از سارقینی که با این باند در ارتباط بودند و دستگیر شدند، گفت: سارقینی که در این باند فعالیت می‌کردند مدارک و اسناد هویتی افراد را سرقت و به فردی که در یکی از محلات جنوب شهر تهران سکنی و از این مدارک در جهت جعل استفاده می‌کرده، منتقل می‌کردند و در عوض به عنوان دستمزد ماده مخدر شیشه دریافت می‌کردند.

وی ادامه داد: متهمین پس از تهیه مقدمات، اقدام به خروج مسافرین از مرزهای رسمی کشور می‌کردند اما به‌علت جعلی بودن روادید افراد دستگیر می‌شدند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه با اشاره به اینکه، نظر به اهمیت موضوع و گستردگی فعالیت افراد باند، تمامی محل‌های تردد آنان تحت نظر قرار گرفت، اظهار داشت: محل‌های اختفای مدارک شناسایی و فعالیت‌های اعضای این باند شناسایی شد و پلیس طی اقدامی هماهنگ توانست این باند را متلاشی و سه تن از سرکرده‌ها و افراد اصلی آن را دستگیر کند.

صادقی افزود: در بازرسی از محل اختفای متهمین تعداد زیادی گذرنامه اصیل ایرانی که جهت اخذ روادید توسط متقاضیان تحویل آنان شده بود، شناسنامه ایرانی که سرقتی بوده و از اشخاص خاص خریداری کرده بودند، اسناد مالکیت، تصاویر مدارک منجر به صدور روادید و تعدادی مهرهای جعلی ادارات و سازمان‌های دولتی کشف و ضبط شد و متهمین با قرارهای صادره از سوی مرجع قضایی روانه زندان شدند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه از شهروندان، افراد جویای کار و جوانان خواست تا به تبلیغات مندرج در برخی روزنامه‌ها و یا اطلاعیه‌های سایت‌ها توجه نکرده و اسناد و مدارک هویتی خود را در اختیار افراد سودجو قرار ندهند، همچنین در صورت سرقت و یا فقدان مدارک هویتی موضوع را سریعاً به نزدیکترین مرکز پلیس اطلاع داده تا از سوء استفاده مدارک جلوگیری شود.

وی افزود: تنها مرکز صدور روادید، سفارتخانه‌های کشورهای خارجی هستند و متقاضیان مراقب باشند تا در دام افراد سودجو با ادعای اینکه می‌توانند از طریق کشور ثالث برای آنان روادید اخذ کنند، گرفتار نشوند.

صادقی در خصوص چگونگی اخذ روادید سفارتخانه هایی که در ایران فعالیت نمی‌کنند نیز، گفت: افراد متقاضی برای سفر به این کشورها باید ضمن استعلام از وزارت امور خارجه در این خصوص اقدام کنند. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها