امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18584
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۶
تعداد بازدید: 93
«حسین کرمی» قاری بین‌المللی کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی فارس با انتقاد از مسئولان سازمان اوقاف و امورخیریه در خصوص نحوه انتخاب ...

«حسین کرمی» قاری بین‌المللی کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی فارس با انتقاد از مسئولان سازمان اوقاف و امورخیریه در خصوص نحوه انتخاب داوران مسابقات بین‌المللی قرآن گفت: من پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به تلاوت قرآن مشغول بودم و از سال 58 نیز در مسابقات سراسری قرآن شرکت کردم. در سال 72 در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی مقام دوم، در مسابقات بین‌المللی قرآن سوریه در سال 75 مقام اول و همچنین در مسابقات بین‌المللی قرآن ایران در سال 78 رتبه نخست را کسب کردم.

کرمی با بیان اینکه من 40 سال است که مشغول قرائت قرآن کریم هستم، اما مسئولان اوقاف حتی یک بار هم از من به عنوان داور مسابقات دعوت نکردند، تصریح کرد: بزرگ‌ترین انتقاد من از سازمان اوقاف و امورخیریه نحوه انتخاب داوران است، چرا که هیچکدام از مسئولان سازمان اوقاف به پیشکسوتان عرصه‌های قرآنی اهمیت نمی‌دهند.

این قاری بین‌المللی قرآن کریم گفت: طبق بخشنامه داخلی مسابقات بین‌المللی قرآن، کسی می‌تواند قضاوت مسابقات بین‌المللی را بر عهده بگیرد که در چند دوره از مسابقات کشوری داوری کرده باشد که در این مدت سازمان اوقاف برای افراد خاصی زمینه‌سازی کرد تا بتوانند در مسابقات بین‌المللی قرآن داور باشند.

کرمی با بیان اینکه من حدود چهار سال است که در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم حضور نمی‌یابم تا به مسئولان اعتراض خود را نشان دهم، خاطرنشان کرد: داوری مسابقات بین‌المللی قرآن ایران بر عهده افرادی خاص است و مسئولان سازمان اوقاف حق پیشکسوتان عرصه‌های قرآنی از جمله آقایان قره‌شیخلو، علی‌ سیاح‌گرجی، قصری‌زاده، سبزعلی و بسیاری دیگر از اساتید را نادیده می‌گیرند؛ چرا که در سازمان اوقاف با افراد سلیقه‌ای برخورد می‌شود که این امر باعث کناره‌گیری و به حاشیه رفتن نخبگان قرآنی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه علاوه بر کسب تخصص‌های قرآنی در حال حاضر استاد دانشگاه شهید بهشتی و فوق تخصص جراحی کلیه است، افزود: در امر درمان و آموزش پزشکی رشته‌های عمومی، تخصصی و فوق تخصصی فعالیت دارم و سه شیوه نوین در امر درمان سنگ کلیه در کتاب مرجع اورولوژی به نام اینجانب به ثبت رسیده است و در سال 2012 نیز حدود هشت مقاله در معتبرترین مجلات تخصصی آمریکا و اروپا به چاپ رسانده‌ام.

انتهای پیام/م.خ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها