امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18585
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۶
تعداد بازدید: 236
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، ژنرال «نیک کارتر» معاون فرمانده نیروهای ائتلاف بین‌الملل به رهبری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه بی‌بی‌سی، ژنرال «نیک کارتر» معاون فرمانده نیروهای ائتلاف بین‌الملل به رهبری ناتو در افغانستان گفت که غرب باید 10 سال پیش و بعد از فروپاشی نظام طالبان، با این گروه مذاکره می‌کرد.

وی تصریح کرد که یافتن یک راه‌حل سیاسی زمانی که طالبان در حال گریز بودند، آسانتر بود.

کارتر افزود: « حالا ساده است که در مورد گذشته قضاوت کنیم. من فکر می‌کنم در آن وقت اگر ما بیشتر دقت می‌کردیم، شاید متوجه این می‌شدیم که آنچه در سال 2001 آغاز شد، آخرش میبایست نشست همه گروه های افغان در کنار هم و صحبت آنها در مورد آینده کشورشان می بود.»

وی اظهار داشت: «مشکلاتی که ما از سال 2001 به بعد در افغانستان با آن مواجه شدیم همه سیاسی اند و مشکلات سیاسی همواره در نتیجه گفت‌و‌گو های مردم حل شده است.»

اظهارات ژنرال کارتر در روزنامه گاردین، چاپ بریتانیا، فقط چند روز بعد از بالاگرفتن تلاش ها برای آوردن طالبان به میز مذاکره، منتشر شده است.

نزدیک به دو هفته پیش گزارش شد که طالبان به منظور آغاز مذاکرات صلح با ایالات متحده، "دفتری" را در دوحه، پایتخت قطر، ایجاد کرده اند و ایالات متحده آمریکا از مذاکره در این محل حمایت می کند.

ظاهرا طالبان تابلوی "امارت اسلامی افغانستان" و پرچم خود را بر فراز ساختمان این دفتر برافراشته بودند که با واکنش تند دولت افغانستان مواجه شد.

دولت افغانستان، که نحوه استقرار این "دفتر" را نشانه اقدام طالبان برای معرفی خود به عنوان نماینده کشور افغانستان تلقی می کرد، آن را محکوم دانست و مخالفت خود را با چنین مذاکراتی اعلام داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها