امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18588
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۶
تعداد بازدید: 175
«سلیم حربا» کارشناس مسائل نظامی سوریه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه با اشاره به اینکه غربی ها برای ...

«سلیم حربا» کارشناس مسائل نظامی سوریه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در سوریه با اشاره به اینکه غربی ها برای تروریست های سوریه سلاح ارسال می کنند اظهار داشت: 75 تا 95درصد تروریست ها وابسته به جبهه النصره و القاعده هستند و هر صحبتی غیراز این، نادیده گرفتن واقعیت است.

وی افزود: اکنون بسیاری از مسائل فاش شده و حاکی از این است که معامله های تسلیحاتی علیه مردم سوریه صورت می گیرد و همه شواهد نشان می دهد که این سلاح ها از مسیر عربستان، اردن و اسرائیل به سوریه می رسد.

مرزها تحت کنترل نیروهای ارتش است

این کارشناس نظامی سوریه تصریح کرد: عبور و مرور غیر قانونی از مرزها نیز اکنون محدود شده  و تحت کنترل در آمده است زیرا ارتش سوریه از نظر میدانی و نظامی مرزها را تحت کنترل در آورده است.

حربا تصریح کرد: هرگونه سلاحی که وارد سوریه می شود در اختیار جبهه النصره قرار دارد و تعداد اندکی از تروریست ها وابسته به این جبهه النصره نیستند و  3 تا 5 درصد را تشکیل می دهند که نقش چندانی ندارند.

امکان نقل و انتقال غیر قانونی سلاح در سوریه ناممکن است

این کارشناس نظامی سوریه افزود: ارتش سوریه بر سراسر این کشور تسلط دارد و کنترل مرزها با لبنان را کاملا در دست دارد و اکنون نیز آرامش را در مرزهای مشترک با ترکیه و نیز اردن برقرار کرده است. بنابراین امکان نقل و انتقال سلاح های غیر قانونی در سوریه بسیار محدود و تقریبا ناممکن شده است.

وی تاکید کرد: ارتش سوریه قدرت زیادی داشته که فقط اندکی از آن را به کار گرفته و هنوز بخش زیادی از قدرت و توان ارتش مورد استفاده قرار نگرفته است و شکی نیست که روند امور به نفع نیروهای سوریه پیش می رود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها