امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18593
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۲۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شمس‌الدین حسینی امروز در مراسم رونمایی از گزارش سازمان ملل متحد از ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شمس‌الدین حسینی امروز در مراسم رونمایی از گزارش سازمان ملل متحد از سرمایه‌گذاری خارجی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور گفت: تعداد طرح‌های مصوب سرمایه‌گذاری خارجی از سال 57 تا 84 حدود 200 طرح سرمایه‌گذاری خارجی بوده است که از سال 84 تا بهار 92 تعداد 631 طرح سرمایه‌گذاری خارجی مصوب شده است. حجم سرمایه‌گذاری خارجی در 27 سال اول انقلاب 10 میلیارد دلار و در هفت سال گذشته این رقم به پنج میلیارد دلار رسیده است یعنی در 7 سال اخیر دو برابر 27 سال ماقبل آن سرمایه‌ خارجی جذب شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: نسبت سرمایه‌گذاری خارجی در سال 2012 نسبت به 2007 حدود 143 درصد رشد داشته است، در حالیکه جریان جابجایی سرمایه‌گذاری خارجی در جهان منقبض شده و لبه تیز تحریم‌های اقتصادی از سال 85 به این سو، متوجه سرمایه‌گزار خارجی بوده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه سیاستهای اصل 44 که از سوی رهبری ابلاغ شد به معنای این است که اداره اقتصاد کشور توسط مردم انجام شود، گفت: دولت هم قانون اجرای سیاستهای اصل 44 را تدوین کرد و برای عملیاتی شدن این قانون 54 آئین‌نامه و دستورالعمل تهیه کرد که بخش عمده آن در هیئت وزیران تهیه و ابلاغ شده است.

وی گفت: برای اجرای قانون سیاستهای اصل 44، تعداد 14 نهاد جدید تشکیل شد و امروزه استانداران بیش از اینکه یک چهره سیاسی باشند به یک مقام اقتصادی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی تبدیل شده‌اند.

وزیر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود، با توجه به افزایش حجم بازار سرمایه در ایران گفت: در حال حاضر 7.2 میلیون کد معاملاتی اشخاص حقیقی و حقوقی در بورس وجود دارد که نشان می‌دهد حدود 10 درصد مردم در این بازار حضور دارند.

وزیر اقتصاد ضمن ابراز نگرانی درمورد متوقف شدن هدفمندی یارانه‌ها، گفت: باید اقتصاد ایران از این تنگنا عبور کند و امسال هم می‌توان فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را اجرا کرد به شرط اینکه پذیرش اجتماعی‌ها شکل گیرد.

وی افزود: اگر قانون اجرای سیاستهای اصل 44 و هدفمندی یارانه‌ها با هم تلفیق شوند در سایه تلاش می‌توان دستاوردهای مهمی برای اقتصاد کشور به دست آورد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها