امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18605
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۹
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور در نشست اعلان رسمی گزارش سرمایه‌گذاری خارجی جمهوری اسلامی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور در نشست اعلان رسمی گزارش سرمایه‌گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه بی‌تردید سیدشمس‌الدین حسینی موفق‌ترین وزیر امور اقتصادی و دارایی از ابتدای انقلاب تاکنون بوده است، گفت: دلیلش این است که وی زمانی به وزارت رسید که ابتدای قانون هدفمندی یارانه‌ها بود و بعد از آن هم شدیدترین تحریم‌ها بر ایران وارد شد و در این شرایط کارها را با موفقیت اجرا کرد.
رحیمی تصریح کرد: رشد 143 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی هم‌زمان با اجرای هدفمندی یارانه‌ها و تشدید تحریم‌ها مانند معجزه است، زیرا چگونه می‌شود کشوری که از هر سو در تحریم است، رشد سرمایه‌گذاری خارجی داشته باشد.
وی گفت: در سال 2012 بالغ بر 4.8 میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده که این کار در شرایط فعلی بسیار دشوار بود.
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه به زودی گزارش آماری عملکرد دولت دهم در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها منتشر شود، گفت: برای کسی که بتواند یک زمینه کاری را پیدا کند که در این دولت نسبت به دولت‌های گذشته کمتر کار شده باشد، جایزه خواهیم داد.

*کوتاهترین دیوار،دیوار دولت بود

رحیمی در این مدت کوتاه‌ترین دیوار، دیوار دولت بود و هیچ دولتی به اندازه این دولت فحش و ناسزا نشنید و امروز امریکایی‌ها یک نفس راحت می‌کشند که دولت احمدی‌نژاد به پایان رسید.
وی افزود: اما با این وجود، رئیس‌جمهور ما محبوب همه ملت‌ها در دنیا بود و کسی بود که تمام‌عیار در مقابل زیاده‌خواهی امریکا ایستاد.
معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: موفقیت وزیر اقتصاد در جذب سرمایه‌گذاری خارجی در شرایط سختی انجام شده و اگر رشد سرمایه‌گذاری در شرایط تحریم صفر هم اعلام می‌شد، کسی را نباید سرزنش کرد.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به وسعت و تنوعی که دارد، قدرت جذب هزاران میلیارد سرمایه خارجی را دارد و ما توانستیم در منطقه اعلام کنیم که قدرت جذب سرمایه‌گذاری و رشد آن را داریم، در شرایطی که بسیاری از کشورها در رکود بسر می‌برند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها