امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18609
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۹
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اخبار الخلیج بحرین، کشور بحرین فردا یکشنبه میزبان بیست و سومین نشست شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه اخبار الخلیج بحرین، کشور بحرین فردا یکشنبه میزبان بیست و سومین نشست شورای وزرای مشترک کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه اروپا است.

ریاست این نشست را خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین برعهده دارد و در آن کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیران خارجه کشورهای شورای همکاری و اتحادیه اروپا شرکت دارند.

این نشست در چارچوب سلسله نشست های وزرای سابق صورت می گیرد که در طول 23 سال اخیر از زمان امضای توافقنامه همکاری چارچوبی سال 1988 بین دوطرف برگزار شده است.

برپایه این گزارش، این نشست ابزار مهمی برای تعمیق درک متقابل و تقویت روابط بویژه درقبال مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه مشترک است که در بسیاری از زمینه ها و مسایل شاهد مطابقت دیدگاهها است و در صدر آن مسئله سوریه و اهمیت دستیابی به یک راهکار سیاسی فراگیر برای آن در کنار احیای روند صلح در خاورمیانه می باشد؛ روند صلحی که به خاطر مواضع اسرائیل و مانع تراشی آن در برقراری صلحی عادلانه و فراگیر در منطقه خاورمیانه شاهد رکود غیرقابل توجیهی است.

این گزارش افزود: یمن نیز از دیگر مسائلی است که شاهد همکاری و هماهنگی شورای همکاری خلیج فارس و اروپا برای تحکیم امنیت و ثبات در سراسر آن با حمایت اتحادیه اروپا از ابتکار شورای همکاری و سازوکارهای اجرایی آن درخصوص این کشور و گفتگوی ملی بین اقشار ملت یمن است و در کنار این مسائل نیز مسائل دیگری نظیر روابط با ایران و پرونده هسته ای آن و مسئله راهزنی دریایی و خطر آن بر کشتیرانی بین المللی و مواضع دوطرف درقبال تروریسم است که همواره بر محکومیت آن تاکید دارد.

برپایه این گزارش، معاون وزیر امور خارجه بحرین در امور منطقه ای و شورای همکاری خلیج فارس نیز گفت که مسئله به ادعای وی "ادامه اشغال جزایر سه گانه امارات از سوی ایران" از دیگر محورهای مطرح در این نشست خواهد بود.

در همین حال، شبکه تلویزیونی العربیه از نشست مشورتی وزیران خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای یکپارچه کردن مواضع خود در قبال سوریه پیش از نشست مشترک با وزیران خارجه اتحادیه اروپا خبر داد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها