امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18615
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۹
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس‌تایمز»، «لونی اسنودن» پدر «ادوارد اسنودن»، مأمور سابق «سیا» که پرده از برنامه افشاگری ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس‌تایمز»، «لونی اسنودن» پدر «ادوارد اسنودن»، مأمور سابق «سیا» که پرده از برنامه افشاگری سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) برداشت اعلام کرد که در تلاش است تا با وزارت دادگستری آمریکا برای بازگرداندن پسرش به آمریکا وارد معامله شود.

وی روز جمعه تصریح کرد که در تلاش است تا با دولت آمریکا وارد معامله‌ شود تا پسرش را به آمریکا بازگرداند.

لونی در نامه‌ای از طریق وکیل خود به وزارت دادگستری آمریکا گفت که پسرش خواهان یک تضمین محکم است مبنی بر آنکه قبل از تشکیل هرگونه دادگاه زندانی نشود و به او اجازه داده شود محل دادگاه خود را تعیین کند.

پدر این مأمور سابق سیا تأکید کرد که این پیشنهاد می‌تواند به موانعی پایان دهد که باعث شده پسر 30 ساله‌اش در منطقه ترانزیت فرودگاه مسکو بماند و همچنین تنش‌هایی را بین آمریکا و دیگر کشورها از جمله چین، روسیه و اکوادور به وجود آورد.

«بروس فین» دادستان واشنگتن در نامه‌ای به «اریک هولدر» دادستان کل آمریکا از جانب پدر اسنودن نوشت: ما بر این باوریم که شما از هدف بازگشت داوطلبانه ادوارد به آمریکا برای محاکمه شدن حمایت می‌کنید. لونی اسنودن به دلایل عقلانی مطمئن است که پسرش داوطلبانه به آمریکا بازمی گردد، در صورتیکه تضمین محکمی به وی داده شود که به حقوق قانونی وی احترام گذاشته شود تا او بتواند انگیزه‌های خود از افشای اطلاعات را به یک هیأت منصفه و یک قاضی بی‌طرف ارائه دهد.

مقامات وزارت دادگستری آمریکا درباره این پیشنهاد هیچ اظهار نظری نکردند.

مأمور سابق سیا و یکی از پیمانکاران سازمان امنیت ملی آمریکا حدود چند هفته پیش در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه جاسوسی نهادهای امنیتی آمریکا پرده برداشت.

وی از برنامه‌ای موسوم به «پریسم» پرده برداشت که به پلیس «اف بی آی» و سازمان امنیت ملی آمریکا این اجازه را می‌دهد تا از تماس‌های تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و خارجی جاسوسی کند.

اسنودن این اطلاعات را در کشور هنگ‌کنگ فاش کرد و بعد از این افشاگری ناپدید شد زیرا اطلاعاتی که وی فاش کرد منجر به برانگیخته شدن خشم مقامات آمریکایی شد و خواستار استرداد وی شدند.

برخی گزارش‌ها حاکی از حضور اسنودن در ترانزیت فرودگاه روسیه است اما هنوز اطلاعات دقیقی در اینباره وجود ندارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار