امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18617
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۹
تعداد بازدید: 236
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، سرلشگر «محمد ابراهیم» وزیر کشور عصر امروز شنبه مقر وزارت کشور را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های خبری مصر، سرلشگر «محمد ابراهیم» وزیر کشور عصر امروز شنبه مقر وزارت کشور را به مقصد کاخ ریاست جمهوری ترک کرد تا با «محمد مرسی» دیدار نماید.

بر اساس این گزارش مرسی امروز با وزرای دفاع و کشور به منظور بررسی آخرین تحولات امنیتی مربوط به تامین امنیت تظاهرات فردا یکشنبه دیدار می‌کند.

این در حالی است که روز گذشته برخی منابع اعلام کردند که مرسی به همراه خانواده‌اش از کاخ ریاست جمهوری خارج شده و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

افزایش تعداد چادرهای تحصن در مقابل کاخ الاتحادیه

دقایقی پیش تحصن‌کنندگان در مقابل کاخ الاتحادیه دو چادر جدید در خیابان المیرغنی و دو چادر دیگر در خیابان الاهرام منتهی به دروازه شماره 3 این کاخ برپا کردند و به این ترتیب تعداد چادرهایی معترضان به 23 چادر رسید.

تحصن‌کنندگان شعارهایی علیه نظام حاکم سر داده و از عابرین می‌خواستند که در تظاهرات فردا که معارضین به مناسبت نخستین سالروز ریاست جمهوری مرسی برای برگزاری آن فراخوان داده‌اند، شرکت نمایند.

جمع‌آوری 22 میلیون امضا علیه مرسی

جنبش تمرد(شورش) علیه مرسی امروز اعلام کرد که بیش از 22 میلیون امضا برای سلب اعتماد از مرسی جمع‌آوری کرده است.

«محمود بدر» موسس جنبش تمرد در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که 22 میلیون امضا برای سلب اعتماد از مرسی جمع‌آوری شده است.

خروج صدها گردشگر از شهر الاقصر

صدها گردشگر خارجی نیز امروز شهر توریستی الاقصر واقع در 925 کیلومتری جنوب قاهره را به مقصد کشور خود ترک کردند.

برخی منابع در اتاق گردشگری الاقصر گفتند که سفرهای توریستی برای بازید از اماکن باستانی این شهر تا پایان تظاهرات فردا، متوقف شده است و تعداد گردشگران این منطقه نیز به شکل بی‌سابقه‌ای کاهش یافته است.

برخی هتل‌ها، فروشگاه‌‌ها و رستوران‌های بزرگ نیز با وجود تدابیر شدید امنیتی در شهر الاقصر، تعطیل شده‌اند.

گروه‌های معارض در الاقصر سه مسیر در این شهر را برای برگزاری تظاهرات فردا تعیین کرده‌اند و در نهایت نیز تظاهرات‌کنندگان در مقابل استانداری الاقصر تجمع خواهند کرد.

تاکید بر برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز 

شورای ملی حقوق بشر مصر از ملت این کشور خواست تا به برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز پایبند باشند.

در بیانیه این شورا آمده است که قانون اساسی مصر بر آزادی بیان از جمله برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز تاکید دارد.

این شورا از همه احزاب، گروه‌ها و ائتلاف‌ها خواست تا در عین حال که تظاهرات برگزار می‌کنند از هر گونه خشونت گفتاری و عملی و ریختن خون یکدیگر پرهیز کنند.

قرار است مخالفان دولت مرسی در اعتراض به سیاست‌های وی، فردا تظاهرات گسترده برگزار کنند.

در حالی که یک سال از ریاست جمهوری مرسی که با رای مردم روی کار آمد، می گذرد، معترضان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری هستند. معترضان می گویند که اخوان المسلمین در صدد قبضه قدرت است امری که طرفداران دولت آن را رد کرده و معتقدند که آنها خواستار به آشوب کشیدن کشور و ایجاد هرج و مرج فراگیر هستند. دولت مرسی بارها خواستار گفت‌وگو با مخالفان شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها