امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18625
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۴۹
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، آیت الله شیخ عیسی قاسم در سخنرانی خود در مسجد امام صادق (ع) در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، آیت الله شیخ عیسی قاسم در سخنرانی خود در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الدراز در نزدیک منامه تلاش‌های دولت برای تبدیل محل مسجد ابوذر غفاری در منطقه النویدرات به پارک را "منکر" دانست و

نوع برخورد دستگاه حاکم با پرونده مساجد تخریب شده در بحرین را محکوم کرد.

رژیم بحرین از آغاز انقلاب مردم در فوریه سال 2011 میلادی تاکنون تعدادی از مساجد را تخریب کرده و از بازسازی آن جلوگیری می کند.

این رژیم اخیرا در اقدامی دیگر به مردم اجازه نمی دهد که در کنار ویرانه های این مساجد نیز نماز به جای بگذارند و تلاش می کند تا مصادره زمین این مساجد، آنها را به مناطق دور افتاده و متروک منتقل کند.

شیخ عیسی قاسم از همه مسلمانان خواست تا جلوی فتنه طائفه ای بایستند.

وی همچنین بر ضرورت تلاش برای تقویت وحدت بین طوایف مختلف اسلامی تاکید کرد.

آیت الله شیخ عیسی قاسم گفت: اقدامات دستگاه حاکم در تخریب ظالمانه مساجد، جلوگیری از بازسازی آن و مقابله نیروهای امنیتی مسلح با کسانی که می خواهند نماز را در کنار ویرانه های مساجد برگزار کنند؛ گواهی بر اهانت (رژیم آل خلیفه) به اسلام است.

وی افزود: اقدام هفته گذشته در جلوگیری از برگزاری نماز در کنار مسجد ویران شده ابوذر با استفاده از نیروی مسلح نظامی و ورود عناصر دیگری در این عملیات به غیر از نیروهای امنیتی رسمی، بیانگر این است که دشمنی با مساجد همان دشمنی با اسلام و نه یک مذهب بخصوص است و هدف از این اقدامات، ایجاد فتنه طائفه‌ای است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم تاکید کرد: مسلمانان با همه مذاهب خود نباید مسلمان بودن و اخوت اسلامی خود را درقبال این اقداما فراموش کنند و فرصت را از دست کسانی که می خواهد تفرقه ایجاد کند بگیرند و هزم آتش آنها نشوند.

وی همچنین به قتل رساندن چهار شهروند شیعه در مصر را جنایتی ضد انسانی و مغایر با ارزشهای اسلامی توصیف کرد و گفت: حمله به خانه های مسلمانان پیرو اهل بیت (ع) و درمصر و قتل 4 شهروند مصری (از جمله شیخ حسن شحاته) در جریان جنایتی پلید چیزی جز نادانی افراد جاهل و بی توجهی به ارزش های اسلامی و احکام شرعی نیست و این جنایتی است که وجدان انسان را به درد می‌آورد و اهانت به انسانیت انسان به شمار می‌رود.

وی خواستار مقابله با افراد دارای تفکرات تکفیری و تروریستی شدکه خون مسلمانان را مباح می‌شمارند و گفت که برخی افراد نادان درک اشتباهی از اسلام و مذاهب آن دارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها