امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18629
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۷
تعداد بازدید: 239
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه فیگارو فرانسه خبر داد که حزب ‌النور همزمان با افزایش فشارها علیه دولت محمد مرسی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه فیگارو فرانسه خبر داد که حزب ‌النور همزمان با افزایش فشارها علیه دولت محمد مرسی و اخوان‌المسلمین، به دنبال این است که در دوره «بعد از طوفان» با اتخاذ آنچه مواضع عملگرایانه نامیده شد، به عنوان جانشین اخوان وارد عرصه سیاسی مصر شود و قدرت را به دست بگیرد.

بنا بر این گزارش، النور تلاش دارد که در فضای پس از طوفان در مصر به عنوان آلترناتیو جریان‌های اسلام‌گرا و رهبر گروه‌ها و احزاب اسلامی مصر وارد عرصه سیاسی این کشور شود.

این روزنامه فرانسوی با بیان اینکه اسلام بخش جدایی‌ناپذیر فرهنگ و هویت مصری‌ها است، تاکید می‌کند که اخوان به دلیل ارتکاب به اشتباهات متعدد و تقسیم کشور به دو گروه طرفداران و مخالفانش به جای اصلاح وضعیت معیشتی و حل مشکلات، برخی از هواداران خود را از دست داده است.

سلفی‌ها در شرایط فعلی با اتخاذ موضع بینابین در میان نزاع اخوان و با «جبهه نجات»؛ در حالی که متحد حزب حاکم هستند، به انتقادات صریح علیه دولت به دلیل اعمال آنچه قبضه کردن قدرت می‌نامند، می‌پردازد.

فیگارو با اشاره به آنچه عملگرایی حزب‌ النور خواند تاکید می‌کند که این حزب به شدت در مناطق فقیرنشین قاهره فعال است و به دنبال جذب نیروهای جوان است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها