امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18634
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۵
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه فلسطینی المنار، پژوهش صورت گرفته توسط کارشناسان و پژوهشگران خاورمیانه که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته‌نامه فلسطینی المنار، پژوهش صورت گرفته توسط کارشناسان و پژوهشگران خاورمیانه که برای اندیشکده‌های آمریکایی فعالیت می‌کنند، افشا کرد که حکومت سعودی در اجرای طرحی دست دارد که محافل امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل سال‌ها پیش برای تفکیک و تجزیه کشورهای عربی به کشورهای کوچک و متنازع با یکدیگر طراحی کرده‌اند.

در این پژوهش آمده است که دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا و اسرائیل «شاهزاده بندر بن سلطان»، سفیر سابق عربستان سعودی در آمریکا را تشویق کردند تا مدیریت دستگاه اطلاعات و امنیت عربستان سعودی را به دست گیرد و رهبران سعودی نیز تسلیم این خواست آمریکایی و اسرائیلی شدند.

به اعتقاد این پژوهش، رهبران سعودی گزارش‌های اطلاعاتی آمریکایی و اسرائیلی را پذیرفته‌اند که تاکید می‌کند، بقای نظام سعودی و عدم تفکیک و تجزیه آن در گرو تفکیک و تجزیه کشورهای عربی به کشورهای ضعیف و متزلزل است.

همچنین در این پژوهش بیان شده که ایران تنها دشمن عربستان سعودی است، نه اسرائیل، و این بیانگر روابط گسترده و مستحکم بین ریاض و تل‌آویو است، این درحالی است که این پژوهش تاکید می‌کند که مسئولان سعودی و اسرائیلی همواره با یکدیگر دیدار داشته و هماهنگی امنیتی گسترده‌ای میان دو طرف به چشم می‌خورد.

این پژوهش در ادامه تاکیدات خود افزوده است که شاهزاده بندر بن سلطان سال‌های سال است که برای سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا کار می‌کند و دارای روابطی گسترده و عمیق در سطح امنیتی با طرف‌های اسرائیلی است.

این پژوهش یادآوری می‌کند که بندر بن سلطان همان کسی است که حمایت مالی از گروه‌های تروریستی سلفی جهادی در سوریه و عراق و لبنان را برعهده دارد و به شخصه بر گروهی نظارت دارد که افسرانی از تابعیت‌های مختلف را در برمی‌گیرد و این گروه عناصر انتحاری را برای اجرای عملیات در این سه کشور هدایت می‌کنند.

همچنین این پژوهش به صورت مشروح به بیانیه‌ها و اطلاعاتی اشاره کرده که تاکید می‌کند، «سعد الحریری» و «سمیر جعجع» برای شاهزاده بندر بن سلطان کار می‌کنند و شاهزاده بندر به صورت مستمر برای دادن آموزش‌ها و دستورات لازم و ماموریت‌های ویژه با آنها دیدار می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها