امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18637
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۸
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شمس‌الدین حسینی امروز در مراسم رونمایی از گزارش سرمایه‌گذاری خارجی جمهوری ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شمس‌الدین حسینی امروز در مراسم رونمایی از گزارش سرمایه‌گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران در سال 2013 در جمع خبرنگاران در مورد بازار سکه و ارز و ادامه روند نزولی قیمت ارز گفت:‌ یکی از دلایل مهم کاهش قیمت ارز مشارکت 72.7 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری بود که علامت مثبت اجتماعی در اقتصاد کشور ایجاد کرد.
وی افزود: اقتصاد ایران بیش از گذشته به رویدادهای اجتماعی و سیاسی گره خورده است و مشارکت حماسی مردم باعث ایجاد علامت مثبت در فضای بین‌المللی و نیز در فضای داخلی اقتصاد و علامت مثبت سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: مشارکت گسترده مردم باعث ایجاد نشاط اجتماعی و ابهام‌زدایی از شرایط اقتصادی کشور می‌شود چون بازار اقتصاد کشور در ماه‌های اخیر تحت فشارهای سیاسی قرار داشت و بازار سرمایه ایران در حال حاضر رونق بیشتری به خود گرفته است.
وی در مورد سؤالی مبنی براینکه چه یادگاری برای وزیر اقتصادی بعد از خود به جا می‌گذارد، گفت: فکر می‌کنم وزیر اقتصاد آینده به امور آگاه باشد و نیازی ندارد که برایش یادگاری بگذاریم.
حسینی افزود:‌ تلاش مجموعه اقتصاد این است که سهم سرمایه‌گذاری خارجی در سرمایه‌گذاری کشور افزایش یابد و بیشترین سرمایه‌ خارجی در بخش صنعت و معدن، نفت و انرژی و خدمات بوده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه حجم سرمایه‌گذاری خارجی در سال 2012 به 4 میلیارد و 870 میلیون دلار رسیده است، گفت: این رقم در سال 2011 حدود 4 میلیارد و 100 میلیون دلار بود و نسبت سرمایه‌گذاری خارجی از 2007 تاکنون حدود 142 درصد رشد کرده و روند سرمایه‌گذاری خارجی مثبت بوده است.
وی گفت: کشورهای آسیای جنوب شرقی از کشورهای پیشرو در جذب سرمایه‌گذاری خارجی بوده‌اند و تلاش دولت‌ها این است که سرمایه‌گذاری خارجی بیشتری جذب کنند.
حسینی سهم ایرانی‌ها در سرمایه‌گذاری خارجی را رو به افزایش دانست و گفت: در هفت سال گذشته از هر 100 واحد سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده در ایران یک درصد مربوط به ایرانیان مقیم خارج از کشور بود که این رقم در سال‌های اخیر به 10 درصد افزایش یافته است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار