امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18638
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۸
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، موسی‌الرضا ثروتی عصر امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه حذف سازمان مدیریت و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، موسی‌الرضا ثروتی عصر امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه حذف سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یکی از اقدامات نسنجیده دولت نهم بود، تصریح کرد: احیای این سازمان می‌تواند به ارتقای شاخص‌ها و حذف نابرابری در استان‌ها کمک کند.

وی اظهار کرد: در زمان دولت نهم و دهم با حذف سازمان مدیریت و برنامه ریزی عملاً اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان‌ها در اختیار استاندار قرار داشته و این سازمان با ایجاد تشکیلات معاونت برنامه ریزی و بودجه اختیاری را از خود ندارند.

*فروش باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال از طریق بورس

ثروتی همچنین یکی از اقدامات خوب مجلس برای تقویت باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را فروش از طریق بورس عنوان کرد.

وی افزود: با تصویب مجلس سهام این باشگاه‌ها از دولتی به بخش خصوصی دارای اهلیت و قابلیت لازم واگذار می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مصوبه در راستای حمایت و تقویت این باشگاه‌ها مصوب شده که نتایج خوبی را در آینده به دنبال خواهد داشت.

* نمایندگان مجلس مسئول نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها هستند

ثروتی در ادامه با اشاره به وظیفه نظارتی قوه مقننه اظهار کرد: از این رو نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسئول نظارت بر دستگاه‌ها بوده تا از چارچوب قانون عدول نکنند.

وی با بیان اینکه نمایندگان این آمادگی را داشته تا گزارش‌های مردم را در زمینه تخلفات دستگاه‌ها دریافت کنند، گفت: این گزارش‌ها در سازمان بازرسی هم قابل رسیدگی بوده و این سازمان بر اساس وظایف قانونی مأموریت داشته تا به شکایات مردم رسیدگی کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سازمان بازرسی بر اساس قانون ضمن دریافت گزارش‌ها و شکایت‌های مردم آن را تا نتیجه پیگیری و رسیدگی می‌کند.

ثروتی با تاکید بر اینکه قانون گذاری و نظارت وظیفه ذاتی مجلس شورای اسلامی است، گفت: مردم هرگونه شکایت خود را از دستگاه‌های اجرایی به نمایندگان مجلس منعکس کنند و مطمئن باشند که به درخواست‌ها و تقاضای آنان رسیدگی و اقدامات قانونی در این زمینه انجام می‌شود.

به گفته وی، کمیسیون اصل 90 مجلس هم موظف بوده شکایت مردم را از دستگاه‌های اجرایی بررسی و پیگیری کند.

* تشکیل کمیته‌ای برای نظارت بر نمایندگان توسط مجلس

ثروتی یکی از اقدامات اخیر مجلس در راستای منویات رهبری را تشکیل کمیته‌ای برای نظارت بر عملکرد نمایندگان توسط مجلس برشمرد.

وی با بیان اینکه این کمیته مرکب از شماری از نمایندگان مجلس است، اظهار کرد: کمیته یاد شده ضمن نظارت بر هرگونه تخلف احتمالی از سوی نمایندگان مجلس، نسبت به بررسی شکایت مردم از نمایندگان نیز اقدام می‌کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی این اقدام مجلس را حرکت در مسیر نظارت و در راستای تحقق منویات رهبر انقلاب اسلامی برشمرد.
انتهای پیام/63002/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها