امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18659
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 181
مؤید حسینی‌صدر نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به زلزله ...

مؤید حسینی‌صدر نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به زلزله 4.8 ریشتری پنج روز پیش در روستای قریس خوی اظهارداشت: این روستا دارای 150 خانوار است که به 70 واحد مسکونی آن که نوسازی نشده بودند خسارت وارد شد اما خسارت وارده به بقیه واحدها جزئی بود.

نماینده مردم خوی در مجلس با اشاره به زلزله مجدد این منطقه در ۲ روز پیش تصریح کرد: در زلزله 4.2 ریشتری۲ شب پیش تمام ساختمان‌هایی که آسیب دیده بودند فرو ریختند و 53 خانه کلاً‌ تخریب و بقیه نیز غیرقابل سکونت هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این منطقه کوهستانی است از وزارت کشور درخواست داریم سریع‌‌تر به این منطقه رسیدگی و استانداری را به پرداخت تسهیلات ملزم  کند.

حسینی‌صدر افزود: درخواست ما نوسازی و ارائه تسهیلات برای ساخت دامداری ها است و اینکه هر واحد 20 میلیون تومان برای ساخت دامداری داشته باشد و هر خانواده یک دامداری داشته باشد و این فوریت دارد چرا که از اول آبان کار کردن غیرممکن می‌شود.

نماینده مردم خوی در مجلس گفت:‌‌ جای تقدیر است که اسکان زلزله‌زدگان به خوبی انجام شده است اما پرداخت تسهیلات باید سریع‌تر شود و به بروکراسی و کاغذبازی اداری کشیده نشود چرا که در این صورت زلزله‌زدگان باید دام‌های خود را بفروشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قریس روی گسل زلزله است و به وان ترکیه متصل می‌شود؛ از این رو باید به این منطقه رسیدگی بیشتر شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار