امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1866
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 305
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ویکی لیکس، این نشست 5 ساعته در ژوئن سال 2011 با حضور این دو نفر و همین طور Jared Cohen برگزار شده که در آن زمان ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ویکی لیکس، این نشست 5 ساعته در ژوئن سال 2011 با حضور این دو نفر و همین طور Jared Cohen برگزار شده که در آن زمان مشاور هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه سابق آمریکا بوده است.

کوهن در زمینه نگارش کتابی به نام عصر دیجیتال جدید نیز با اشمیث همکاری کرده است. کتاب یاد شده قرار است هفته آینده منتشر شود.

در زمان انجام این گفت‌وگو آسانژ در نورتفولک انگلستان به سر می‌برده است.

وی هنوز هم در سفارت اکوادور در این کشور پناهنده است. دولت انگلیس استرداد وی به سوند به علت اتهام تجاوز جنسی در این کشور مورد تایید قرار داده است.

در جریان این گفت‌وگو آسانژ در مورد روند کاری ویکی لیکس و همین طور ضعف های امنیتی دنیای رایانه توضیحاتی داده که باعث شده از میزان فعالیت سایت ویکی لیکس کاسته شود.

به گفته آسانژ سیستم مورد استفاده برای صدور گواهی های SSL دارای نقص‌هایی است و هکرها می‌توانند با نفوذ به سایت های شرکت های صادرکننده گواهی های دیجیتال برای خود گواهی های تقلبی تولید کنند و امنیت وب سایت هایی مانند ویکی لیکس را به خطر بیندازند.

یکی از نکات جالب این مکالمه آن است که اشمیث از آسانژ می‌خواهد راهی برای برقراری ارتباط با کارکنان ویکی لیکس پیشنهاد کند.

آسانژ نیز در پاسخ مکالمه رو در رو را پیشنهاد می‌دهد، زیرا از نظر وی ایمیل چیز خطرناکی است.

وی می‌افزاید: استفاده از ایمیل رمزگذاری شده خطرناک تر هم هست، زیرا همیشه در معرض حملات جدی است.

آسانژ همچنین از اینکه تلفن های رمزگذاری شده در همه کشورها وجود ندارند، اظهار نارضایتی کرده است.

وی در بخش دیگری از این مکالمه به تلاش ماموران سرویس اطلاعاتی انگلیس برای جلب همکاری یکی از کارکنان سایت ویکی لیکس اشاره کرده است، اما پاسخ این فرد به مامور اطلاعاتی این بوده است: به امید دیدار. شرمنده رفیق!
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها