امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18670
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، هزاران نفر از معترضان به سیاست‌های دولت ترکیه روز شنبه هم با تجمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، هزاران نفر از معترضان به سیاست‌های دولت ترکیه روز شنبه هم با تجمع در میدان «تقسیم» استانبول علیه دولت این کشور شعار دادند.

هدف از این تظاهرات اعلام همبستگی با تظاهرات‌کننده‌ کُردی بود که در جریان تظاهرات‌های اخیر در جنوب ترکیه به دست نیروهای امنیتی کشته شد.

این تظاهرات در ادامه اعتراضات ضددولتی مردم ترکیه بود که از اواخر ماه می میلادی در اعتراض به سیاست‌های دولت اردوغان از شهر استانبول شروع شده و به دیگر نقاط مختلف ترکیه نیز سرایت کرده بود که البته این بار در اعلام همبستگی با تظاهرات کننده کُردی برگزار شد که روز جمعه به ‌دست نیروهای امنیتی ترکیه کشته شد.

تظاهرات کنندگان در این راهپیمایی شعارهایی همچون؛ «پلیس قاتل، از کُردستان خارج شو» و «این تازه شروع کار است، مبارزه همچنان ادامه دارد و دولت قاتل بهای رفتارش را خواهد پرداخت» سر می‌دادند.

درگیری بین معترضان با نیروهای امنیتی در دیار البکر در شرق ترکیه منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن 10 نفر شد.

این درگیری زمانی روی داد که معترضان در دیاربکر علیه اقدام دولت برای احداث پاسگاه در منطقه کایاسیک تظاهرات کرده بودند.

این درگیری در شرایطی در بزرگترین استان‌های کُردنشین ترکیه روی داد که اخیراً آنکارا با حزب کارگران کردستان (پ‌پ‌ک) توافق آتش بس امضا کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها