امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18671
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین، این جمعیت تبعید آیت الله نجاتی را ظالمانه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین، این جمعیت تبعید آیت الله نجاتی را ظالمانه و برخلاف قوانین بین‌المللی و حتی قانون اساسی بحرین دانست و آن را به منزله تجاوزی آشکار به اصول اولیه حقوق بشر اعلام کرد.

این جمعیت افزود: رژیم آل خلیفه اخیرا تابعیت 31 شهروند بحرینی را سلب کرده است و این اقدام جنایتکارانه رژیم منامه، در مجامع بین‌المللی با محکومیت شدید  مواجه شده است.

سلب تابعیت و محروم کردن مردم بحرین، به ویژه علمای بزرگ این کشور از حق مسلم خود مبنی بر زندگی وطن خویش در حالی صورت می گیرد که رژیم آل خلیفه در سال‌های اخیر به منظور بر هم زدن بافت و ترکیب جمعیتی بحرین، هزاران بیگانه را از کشورهای آفریقایی و آسیایی با اعطای تابعیت بحرینی، به جمع مردم بحرین افزوده است.

جمعیت وفاق در ادامه با اعلام حمایت کامل از آیت الله شیخ حسین نجاتی، از نهادها و سازمان های بین المللی خواست این اقدام ظالمانه رژیم آل خلیفه را محکوم نماید.

به گزارش العالم، این جمعیت بحرینی همچنین از گروههای مختلف مردم آن کشور خواست به طور مسالمت آمیز حمایت خودشان را از آیت الله نجاتی اعلام نمایند.

دیده بان حقوق بشر بحرین در گذشته نیز اعلام کرده بود که تهدید شیخ حسین نجاتی به اخراج از بحرین، تجاوز آشکار به حقوق پیروان یک مذهب خاص و تلاش برای توهین و تحقیر اکثریت شیعه بحرین است و این نهاد، پرونده مذکور را در سطح بین الملل پیگیری خواهد کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها