امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18672
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از برنامه تلویزیونی نگاه یک در خصوص اطاله دادرسی گفت: پرونده‌های قضایی بسیار است و ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از برنامه تلویزیونی نگاه یک در خصوص اطاله دادرسی گفت: پرونده‌های قضایی بسیار است و در بسیاری از پرونده‌ها قاضی نیاز است که برای بررسی از دستگاه‌های امنیتی، نیروی انتظامی و کارشناسان دیگر کمک بگیرد که این موجب اطاله دادرسی می‌شود.

وی تأکید کرد: عزم جدی قوه قضاییه بر این است که در جرائم اقتصادی، جرائم خشن، جرائمی که امنیت مردم را به خطر می‌اندازد و همچنین جرائمی که سلامت جامعه را مانند مواد مخدر به خطر می‌اندازد زودتر و محکم‌تر رسیدگی کند و به صورت جدی در خصوص پروند‌ه‌های افراد دانه‌درشت‌ها هرچه سریعتر به این پرونده‌ها رسیدگی کند.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه افزود: اما برخی موارد و مشکلات در پرونده‌ها وجود دارد و افراد وکلایی را به کار می‌گیرند و از نفوذهایی برخوردار هستند که هر کدام جریان رسیدگی به پرونده را طولانی‌تر می‌کند.

محسنی اژه‌ای گفت: ما هر آنچه از جزئیات پرونده را بتوانیم در خصوص پروند‌ه‌ها در اختیار مردم می‌گذاریم و در 3 سال اخیر با برخوردهای سریع و قاطع براساس گزارشات دستگاه‌های مختلف این جرایم کاهش پیدا کرده است.

دادستان کل کشور در خصوص پرونده‌های تشکیل نشده برای بعضی افراد گفت: چنانچه یک مرجع رسمی مثل سازمان بازرسی کل کشور، کمیسیون اصل 90 مجلس یا وزارت اطلاعات پرونده‌ای را گزارش کند حتماً این پرونده در قوه قضاییه تشکیل می‌شود و عمدتاً پرونده‌های تشکیل شده در رسانه‌ها مطرح شده است اما ما از اعلام جزئیات آن تا حکم نهایی معذور هستیم.

وی همچنین خطاب به مردم توصیه کرد در برخی از مواردی که امکان دارد میان خودشان با کدخدا منشی مشکلات را حل نکنند تا پرونده در دستگاه قضایی کشور تشکیل نشود.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها