امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18678
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 144
سید جواد میر‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره برپایی مراسم روز قلم در منزل زنده یاد ...

سید جواد میر‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره برپایی مراسم روز قلم در منزل زنده یاد سیمین دانشور اظهار داشت: این مراسم 14 تیرماه همزمان با روز قلم در منزل زنده یاد «سیمین دانشور» برگزار می‌شود.

وی در ادامه و ضمن تشریح برنامه‌های تدارک دیده شده، ابراز داشت: کتابی با عنوان «بی سرو سیمین» تهیه شده که در این مراسم رونمایی خواهد شد.

میرهاشمی ادامه داد: این اثر یادنامه‌ای از زنده یاد سیمین دانشور است که از زمان حیات دانشور آغاز شده بود، اما با توجه به درگذشت این نویسنده تهیه آن شتاب بیشتری گرفت.

این نویسنده تصریح کرد: در ابتدا تصمیم ما ساخت فیلم مستند بود و اینکه پیگیر کار مستند بودیم اما بنا به دلایلی این مهم محقق نشد، اما امیدوارم فیلم را به پیش ببریم تا آن را به جشنواره فیلم «حقیقت» برسانیم، ولی در حال حاضر کتاب «بی سرو سیمین» در 454 صفحه و 4 فصل آماده شده تا روز جمعه رونمایی شود.

وی درباره اینکه چرا این اثر در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی نشد، تاکید کرد: «بی سرو سیمین» اردیبهشت ماه آماده شد و قرار بود همزمان در روزهای پایانی نمایشگاه کتاب ارائه شود، اما به این دلیل که تصمیم داشتیم فیلمی هم در کنار کتاب عرضه شود، از این رو «روز قلم» را برای رونمایی انتخاب کردیم.

میرهاشمی ناشر این اثر را نشر «من» عنوان و خاطرنشان کرد: 14 تیرماه همزمان با روز قلم آئین رونمایی از این کتاب در منزل خانم دانشور از ساعت 17 تا 19 برپا می‌شود. در این مراسم ویکتوریا دانشور خواهر خانم دانشور، دوستان، اهالی قلم و افرادی که در کتاب مطالبی دارند حاضر خواهند شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار