امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18684
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه افزود: ما باید تلاش کنیم تا مردم دسترسی به وکیل ارزان و خوب داشته باشند در حال حاضر ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس،‌ حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه افزود: ما باید تلاش کنیم تا مردم دسترسی به وکیل ارزان و خوب داشته باشند در حال حاضر برخی مردم نمی‌توانند به دلیل گرانی وکیل بگیرند.
وی افزود: برخی وکلا پرونده‌‌های خاص را فقط قبول می‌کنند. وکلا باید سوگند یاد کنند که مؤظف هستند طبق قانون و درست وکالت کنند و از اینکه به موکلان خود کتمان و دروغ را پیشنهاد کنند خودداری کنند.

محسنی اژه‌ای در ادامه گفت: لوایح و طرح‌ها وحی مُنزَل نیست و نقد همیشه بر‌ آن وارد است و بالاخره لایحه جامعی‌ در خصوص وکلا تنظیم شود که و اگر در خصوص چگونگی صدور پرونده و شرایط دیگر به حق مردم لطمه‌ای وارد نمی‌شود.

دادستان کل کشور تأکید کرد: وکیل باید امین باشد و حتی یک وکیل می‌تواند اطاله دادرسی را با عنوان‌های مختلف و یا برعهده داشتن وکالت چندین پرونده همزمان زیاد کند در هر حال باید وضعیت وکلا مشخص شود.

وی در خصوص کاهش استقلال وکلا در طرح جامع گفت:‌ این مسئله اصلاً صحیح نیست برای مثال ابلاغ قاضی از سوی رئیس قوه قضاییه صورت می‌گیرد آیا حکم و مستندات قاضی تحت تأثیر رئیس قوه قضاییه قرار می‌گیرد؟ یا اینکه استقلال آن خدشه‌دار می‌شود گاهی از موارد نظر قاضی با مقامات عالی قضایی هم متفاوت است.

محسنی اژه‌ای در ادامه گفت:‌ قوه قضاییه معاونت حقوقی دارد که هر لایحه‌ای که می‌خواهد تصویب شود بستگی به حجم و محتوای آن در این معاونت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در پایان تأکید کرد: از رسانه‌ ملی می‌خواهیم جلسات اطلاع‌رسانی را در خصوص قوه قضاییه بیشتر کنند که بازتاب آن هم برای مردم  و هم برای مسئولان قضایی مفید است.

دادستان کل کشور همچنین گفت: مردم بدانند همه مسئولان قضایی تلاش می‌کنند که خدمتی خوب و صادقانه به آنها ارائه کنند.
وی گفت: اگر کمی و کاستی هست به خاطر برخی موانع و امکانات است و مردم بدانند خادمین‌شان هیچگونه کوتاهی نمی‌کنند و امیدواریم با همکاری تمام قوا بتوانیم مشکلات را کنار بگذاریم.

در پایان این نشست تلویزیونی نتیجه نظرسنجی مردم از بیشترین توقع‌شان از قوه قضاییه به شرح زیر بود:

1- چاره‌اندیشی برای مشکل اطاله دادرسی 18.9 درصد

2- جرأت و جسارت بیشتر در برخورد با دانه‌ درشت‌ها 35.3 درصد

3- سالم‌سازی کامل قوه قضاییه 21.8 درصد

4- تأمین کامل امنیت اخلاقی جامعه 24 درصد
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها