امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18705
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 102
سید علی استیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» ‌درباره انجام سفرهای دریایی در فصل تابستان و نظارت حاکمیت بر این سفر‌ها، اظهار ...

سید علی استیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» ‌درباره انجام سفرهای دریایی در فصل تابستان و نظارت حاکمیت بر این سفر‌ها، اظهار داشت: بهره‌برداری از دریا در طول سال انجام می‌شود بنابراین نظارت‌ها همیشه مستمر است.

وی با بیان اینکه پیک سفرهای دریایی در ایام نوروز است، تصریح کرد:‌ نوروز امسال 6.5 میلیون نفر توسط شناور‌ها جابه‌جا شدند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: پیک دوم سفرهای دریایی در ایام زمستان و در دریاهای جنوب است که از آبان‌ماه آغاز شده و تا بهمن ادامه می‌یابد.

استیری تصریح کرد: در بنادر شمالی کشور فعالیت مسافری آنچنانی نداریم و استفاده از دریا برای مسافران بیشتر در قالب ورزش شنا و موقعیت توریستی است که زیر نظر فدراسیون شنا، شهرداری‌ها و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انجام می‌شود.

* نظارت‌های مستمر و روزانه بر شناور‌های مسافری جنوب

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: نظارت‌های مستمر بر بنادر و شناورهای مسافری به صورت روزانه انجام می‌شود که شامل کنترل وضعیت فنی شناورها، کنترل گواهینامه‌های ایمنی و کنترل تعداد مسافر مجاز شناورها است که به صورت مستمر و روزانه نظارت می‌شود.

استیری تصریح کرد: به دلیل اینکه ایام تابستان استقبال از شناورهای مسافری دریایی و سفرهای دریایی زیاد نیست، تعداد مسافر با تعداد صندلی شناورها برابر است و سفرها روال عادی خود را طی می‌کند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه شناورها به مرور وارد ناوگان شده و گواهینامه فعالیت دریافت می‌کنند، تصریح کرد: بنا به نیاز، تعدادی شناور به مرو وارد ناوگان شده و فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

استیری با اشاره به انجام سفر‌های دریایی در فصل تابستان تأکید کرد: توصیه به مسافران این است که حتماً از تجهیزات ایمنی نظیر جلیقه نجات استفاده کنند، از شناورهای غیرمجاز بپرهیزند، ضمن آنکه در راستای حفظ محیط‌زیست و مبارزه با آلودگی دریا، خود اقدام کرده و زباله داخل دریا نریزند تا دریای پاکی را به نسل‌های آینده تحویل دهیم.

* فعالیت 60 شناور مسافری در 9 بندر استان هرمزگان

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه 60 فروند شناور مسافری در ناوگان دریایی مسافری کشور فعال است، تصریح کرد: اغلب این شناورها در استان هرمزگان و در 9 بندر مسافری فعالیت می‌کنند که به صورت روزانه از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب فعال هستند.

* نیاز کشور در ناوگان شناور‌های مسافری برآورده شده است

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی تسهیلات خرید شناورهای مسافری با نرخ سود صفر درصد ارائه می‌دهد، تصریح کرد: در این‌باره 90 درصد کار تا نوروز 92 انجام شد و شناورهای لازم براساس میزان تقاضا وارد ناوگان دریایی کشور شد.

استیری تصریح کرد: هم‌اکنون هم اگر بخش خصوصی بخواهد با سرمایه خود شناور مسافری وارد دریا کند، سازمان بنادر و دریانوردی با آنها همکاری کرده و شناور آنها را ثبت می‌کند تا بتوانند فعالیت کنند و تقریباً نیاز اصلی کشور در شناورهای مسافری برآورده شده است.

* کاهش سوانح دریایی در سه ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره سوانح دریایی در سال 92 تصریح کرد: طی سه ماه اخیر، میزان سوانح دریایی نسبت به سه ماهه ابتدایی سال گذشته کاهش بسزایی یافته است. 

استیری تأکید کرد: در ایام نوروز امسال، هیچ‌گونه سانحه دریایی در بخش مسافری رخ نداد و در سایر بخش‌ها نیز سانحه منجر به فوت نداشتیم.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها