امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18707
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 55
پرویز طوسی، متخصص پوست و مو در گفت‌و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس؛ در مورد اصلی‌ترین علت ریزش مو خاطر نشان کرد: نباید به محض اینکه چند تار موی ...

پرویز طوسی، متخصص پوست و مو در گفت‌و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس؛ در مورد اصلی‌ترین علت ریزش مو خاطر نشان کرد: نباید به محض اینکه چند تار موی ما ریخت نام آن را ریزش مو بگذاریم بلکه ریزش 50 تا 100 تار مو در روز طبیعی است و تارهای جدید مجدداً به جای آن جوانه می‌زند.

وی اصلی‌ترین علت ریزش مو به ویژه در مردان را وجود هورمون تستسترون عنوان کرد و گفت: آنزیمی وجود دارد که این هورمون را تبدیل به دی ‌هیدرو تستسترون می‌کند و در بسیاری از افراد به دلیل ترشح‌نشدن این آنزیم هورمون مستقیماً بر روی ریشه مو تأثیر می‌گذارد و موجب می‌شود ریشه به مرور نازک و کرکی شود.

به گفته این متخصص پوست و مو 50 تا 60 درصد مردان دچار ریزش موی مردانه در ناحیه شقیقه تا وسط سر می‌شوند که معمولاً از سن 25 سالگی این اتفاق شدت می‌گیرد.

عضو مرکز تحقیقات پوست علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین بر این نکته تأکید کرد: که ریزش مو در خانم‌ها نیز از سنین جوانی تا حوالی دوره یائسگی وجود دارد که نسبت به مردان کمتر است و معمولاً 10 تا 12 درصد از زنان دچار ریزش مو می‌شوند.

وی گفت: اما در نهایت 70 درصد انسان‌ها به مرور زمان با پیر شدن تا 70 درصد با کاهش حجم مو و کرکی شدن مواجه می‌شوند.

طوسی در پاسخ به اینکه تغذیه و استفاده از انواع شامپوها چقدر می‌تواند در درمان ریزش مو مؤثر باشد گفت: این نوع درمان‌ها نقش اندکی دارند و معمولاً پزشکان متخصص هورمون درمانی و برخی داروهای خاص را ترجیح می‌دهند.

این متخصص پوست و مو رنگ کردن مکرر مو و استفاده از اتوی مو را عاملی در خشک و شکننده شدن مو برشمرد و گفت: به مرور با این اعمال مو شکننده شده و می‌ریزد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها