امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18752
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یک منبع نظامی در ارتش سوریه اعلام کرد که یگان‌های پیاده نظام ارتش سوریه  شنبه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یک منبع نظامی در ارتش سوریه اعلام کرد که یگان‌های پیاده نظام ارتش سوریه  شنبه موفق شدند، با همکاری یگان توپخانه و پدافند هوایی وابسته به ارتش سوریه وارد منطقه «الخالدیه» از توابع استان حمص شوند.

این منبع نظامی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دمشق تاکید کرد که با وجود درگیری‌های شدید و سختی که بین یگان‌های ارتش سوریه با افراد مسلح مستقر در این منطقه روی داد، نیروهای ارتش سوریه توانستند، پیشروی چشمگیری را در منطقه الخالدیه محقق و ده‌ها مرکز تجمع افراد مسلح در این منطقه را منهدم کنند.

این منبع آگاه در ادامه افزود: با ورود یکباره و غافلگیر کننده نیروهای ارتش سوریه به منطقه الخالدیه، گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح مناطق همجوار تلاش بسیاری کردند تا به کمک گروه‌های مستقر در منطقه الخالدیه بپردازند که با مقابله ارتش سوریه مواجه شدند.

وی ادامه داد: همزمان با ورود نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه به منطقه الخالدیه، دیگر یگان‌های ارتش سوریه با عناصر مسلح در مناطق «الرستن»، «الحولة» و «الحصن» درگیر شدند.

این درحالی است که گروه‌های مسلح مستقر در مناطق «باب هود»، «الورشه» و «الوعر» که از عملیات‌ نیروهای ارتش سوریه در منطقه الخالدیه و وضعیت اسفبار آنها در این منطقه مطلع شده بودند، با سر دادن ندای «الله اکبر» و دعوت به جهاد خواستار کمک عناصر مسلح به آنها شدند.

این منبع نظامی ارتش سوریه همچنین در ادامه گفت: گروه‌های مسلح مستقر در منطقه «الوعر» تلاش کردند با شلیک گلوله‌های خمپاره به مناطق مسکونی این منطقه و تشدید فشار بر اهالی آن توجه نیروهای ارتش سوریه از منطقه الخالدیه را معطوف به این منطقه کنند و از فشار بر الخالدیه بکاهند که این ترفند آنها نیز با شکست مواجه شد. در این راستا تک تیراندازان وابسته به گروه‌های تروریستی مستقر در این منطقه همچنین اقدام به شلیک پراکنده و بی‌هدف به سمت خودروها و افراد در حال تردد کردند.

این منبع نظامی ارتش سوریه در پایان گفت که ورود ارتش سوریه به منطقه الخالدیه یکباره و غافلگیر کننده روی داد و این مهمترین دلیل پیشروی ارتش سوریه در این منطقه به شمار می‌آید.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها