امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18759
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۱
تعداد بازدید: 54
خیرالله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: امیدواریم تا پایان امسال حداقل 10 کنارگذر کشور ساخته شده و به ...

خیرالله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: امیدواریم تا پایان امسال حداقل 10 کنارگذر کشور ساخته شده و به بهره‌برداری برسد، البته اولویت وزارت راه در کنارگذر‌ها پروژه‌هایی است که ترافیک سنگین‌تری دارند.

* همه کنارگذر‌های شمال کشور از نظر روان‌سازی ‌ترافیک اهمیت دارند

خادمی با بیان اینکه ‌پروژه کنارگذر انزلی از طرح‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی است، اضافه کرد: همه کنار‌گذر‌هایی که در شمال کشور در حال ساخت است از نظر روان‌سازی عبور خودروها، کاهش ترافیک شهری و سرانه جاده‌ای‌ اهمیت خاصی دارد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها با بیان اینکه این پروژه جزو پروژه‌های مهر ماندگار دولت است، تصریح کرد: کنار گذر انزلی بخشی از شبکه بزرگراهی سراسری آستارا - رشت - بابلسر - ساری - گرگان است؛ با احداث، تکمیل و بهره‌برداری از سایر بخش‌های این بزرگراه شبکه ترابری مناسبی در کنار دریای مازندران ایجاد خواهد شود.

* مشخصات فنی کنارگذر انزلی 

خادمی با بیان اینکه قرارداد اجرای پروژه کنارگذر انزلی از 25 تیرماه 1384 آغاز شده است، اضافه کرد: این پروژه پیش از این به دلیل موانع زیست ‌محیطی، مخالفت‌های برخی بر اجرای آن و مشکل ارزیابی اراضی، سال‌ها متوقف بود و اکنون با برطرف شدن مشکلات پروژه در حال اجرا است.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها تصریح کرد: طول کنارگذر انزلی 15 کیلومتر و عرض آن 25.6 متر است که شامل چهار خط عبور به عرض 3.65 متر و شانه 2.3 متری در طرفین و دو حاشیه هشت‌دهم متری است.

خادمی ادامه داد: این مسیر در دو قطعه اجرا می‌شود و هر قطعه حدود هشت کیلومتر است که در قطعه یک 34 پل تیپ و در قطعه دو 30 پل تیپ وجود دارد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها تصریح کرد: این کنار‌گذر در جنوب بندر انزلی و منطقه غازیان در حال احداث است که از راه‌‌ اصلی موجود انزلی - آستارا در غرب بندر انزلی و بدون وارد شدن به مناطق شهری از زمین‌های حاشیه مرداب و شالیزارهای موجود می‌گذرد؛ این محور با قطع کانال‌های اصلی ذکر شده ‌در قسمت شرقی شهر بندر انزلی به راه اصلی رشت - انزلی متصل می‌شود.

* تکمیل کنار گذر انزلی تا شهریور ماه با 150 میلیارد تومان

خادمی با بیان این پروژه تا شهریورماه به اتمام می‌رسد، اضافه کرد: برای اتمام کنارگذر انزلی حدود 150 میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد شد.

معاون ساخت و توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها تصریح کرد: این بزرگراه کنارگذر با توسعه بنادر و ایجاد ارتباط دریایی با کشورهای تازه استقلال یافته (CIS) زمینه‌های رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها