امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18761
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۱
تعداد بازدید: 131
عبدالمجید غریب رضا در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در بندی از بودجه امسال وزارت ...

عبدالمجید غریب رضا در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: در بندی از بودجه امسال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرکت ارتباطات زیرساخت اجازه داده شده تا برای اجرای فیبر نوری پروژه شبکه ترانزیت ارتباطات با شرکت‌ها و کشورهای ذینفع، مشارکت کند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: این حکم در بودجه سال 91 بود و در بودجه سال 92 نیز تکرار شده است.

وی ادامه داد: این کار در طول سال گذشته با مشارکت در کنسرسیوم EPEG که قرار است خط ارتباطی کشور عمان به اروپا را متصل کند، انجام شد و بخشی از این پروژه عملیاتی شده است.

غریب رضا افزود: امسال با حکم بودجه سال 92، ادامه این پروژه اجرا می‌شود.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این پرسش که برای اجرای این چنین پروژه‌های مشارکتی، شرکت زیرساخت چه نیازی به آوردن حکم در بودجه کشور دارد، گفت: در شرح وظایف و مسئولیت‌های شرکت زیرساخت سرمایه‌گذاری مشترک خارجی و این نوع مشارکت دیده نشده است؛ از این رو هر سال برای ادامه این پروژه نیاز به تصویب در مجلس دارد.

*فروش 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تامین بخشی از منابع وزارت ارتباطات

غریب رضا همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: براساس بند 24 بودجه سال 1392 کل کشور، به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه فروش اوراق مشارکت ریالی داده شده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در قانون بودجه سال 91 برای نخستین بار به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه فروش 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت داده شد.

وی ادامه داد: بخشی از اوراق مشارکت سال 91 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روزهای پایانی سال گذشته از طریق بانک ملی به فروش رفت و بخشی از این اوراق نیز امسال به فروش خواهد رفت.

غریب رضا ادامه داد: قرارداد با بانک ملی برای فروش اوراق مشارکت 27 اسفند 91 نهایی شد و به این دلیل فرصت کم تمام اوراق مشارکت به فروش نرفت.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: سال گذشته اوراق مشارکت برای اجرای طرح های شرکت ارتباطات زیرساخت بود.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها