امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18765
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۱
تعداد بازدید: 80
عبدالأمیر عرفی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: برنامه امتحانات نهایی شهریور ماه ویژه ...

عبدالأمیر عرفی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: برنامه امتحانات نهایی شهریور ماه ویژه دانش‌آموزان سال سوم متوسطه نظری، فنی‌وحرفه‌ای و پیش‌دانشگاهی است که نتوانستند یک یا چند درس را در خرداد ماه با موفقیت به پایان برسانند.

وی ادامه داد: این امتحانات از دوم شهریور با درس دینی و زندگی برای تمام رشته‌ها آغاز می‌شود و تا ۱۸ شهریور ماه امسال نیز ادامه دارد.

عرفی با بیان اینکه در تعیین زمان و برگزاری امتحانات نظرات کارشناسان و دبیران اخذ شده است، افزود: مراحل طراحی سؤالات در حال انجام است و در زمان مقرر به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها تحویل می‌شود.

وی گفت: تمام امتحانات ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود زیرا باید شرایط امتحانات داخلی مدارس را نیز رعایت می‌کردیم و فضا را برای سایر پایه‌ها در نظر می‌گرفتیم.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش بیان داشت: به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها تأکید شده است که فضای مناسب برای حوزه‌های امتحانی در نظر گرفته شود تا دانش‌آموزان با آرامش امتحان دهند.

وی در خصوص تعداد دانش‌آموزانی که در امتحانات نهایی شهریور ماه شرکت می‌کنند، گفت: با توجه به اینکه هنوز نتایج قطعی امتحانات خرداد ماه ارائه نشده است، نمی‌توانیم آمار دقیقی ارائه دهیم اما معمولا به تعداد یک پنجم دانش‌آموزان شرکت کننده در امتحانات خرداد، در امتحانات شهریور شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها