امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18769
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۱
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، جمعی از فرماندهان نظامی انگلیس در تلاشند تا موافقت مقامات افغان جهت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه گاردین، جمعی از فرماندهان نظامی انگلیس در تلاشند تا موافقت مقامات افغان جهت حضور نیروهای بین‌المللی در این کشور تا سال 2020 و ارائه مشاوره لجستیکی به نیروهای افغان را جلب کنند. نظامیان انگلیسی معتقدند نیروهای افغان آمادگی لازم برای تأمین این کشور پس از خروج نیروهای ناتو را ندارند.

این در حالی است که «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس دیروز در اظهارنظری کاملا متفاوت با نظامیان این کشور، حضور گسترده نیروهای انگلیسی در افغانستان پس از سال 2014 را رد کرد. وی که برای سرکشی به نیروهای انگلیسی به افغانستان سفر کرده بود، در کنفرانس خبری مشترک با «حامد کرزای» رئیس‌جمهور افغانستان گفت: در پایان سال 2014 دیگر هیچ نیروی رزمی بریتانیایی در افغانستان نخواهد بود. نیروهای بریتانیایی به خانه برمی‌گردند. این امر همین الان در جریان است.

کامرون حمایت‌های بریتانیا از افغانستان پس از سال 2014 را تنها به تأسیس یک دانشکده افسری محدود کرد که آن هم به درخواست کرزای انجام می‌شود. وی گفت بریتانیا غیر از این هیچ تعهد دیگری برای حضور نظامی در افغانستان ندارد.

صحبت‌های کامرون پس از آن انجام گرفت که منابع نظامی نسبت به عدم آمادگی نیروهای افغان برای تأمین امنیت پس از سال 2014 هشدار دادند. این منابع می‌گویند نیروهای افغان برای انجام اموری نظیر پشتیبانی هوایی و توزیع مواد غذایی و سوخت به شدت به مشاوره و حمایت لجستیکی نیازمندند.

فرماندهان نظامی بریتانیا می‌گویند نیروهای افغان اکنون آمادگی خوبی دارند، اما هنوز به ظرفیت کافی برای تأمین امنیت دست نیافته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها