امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18775
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۵۱
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نزدیک به یک هفته است که از زمان عرضه بنزین یورو 4 در تهران توسط شرکت ملی پخش ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نزدیک به یک هفته است که از زمان عرضه بنزین یورو 4 در تهران توسط شرکت ملی پخش فراورده های نفتی می گذرد.

براین اساس هم اکنون 21 جایگاه عرضه فراورده نفتی در تهران اقدام به عرضه این نوع سوخت باکیفیت می کنند.

به گفته مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران عرضه بنزین یورو 4 در تهران از زمانی آغاز شد که این شرکت توانست سوخت را در مخازن ذخیره سازی اطراف تهران مانند انبار ری تا حد قابل قبولی ذخیره کند و به محض تکمیل شدن مرحله ذخیره سازی در برخی دیگر از مخازن در سطح کشور مقرر شده است به ترتیب 8 کلان شهر کشور شاهد عرضه این سوخت باشند که براین اساس استانهای البرز، اراک، اصفهان، تبریز، خراسان رضوی و قم در اولویت قرار دارند.

هم اکنون در برخی از انبارهای فراورده های نفتی کشور سه نوع بنزین معمولی، سوپر و یورو4 ذخیره می شود که قبل از عرضه مستقیم این نوع سوخت در تهران بنزین یورو4 و معمولی با هم ترکیب می شد.

نکته بسیار مهم در بنزین یورو4 این است که این نوع بنزین به دلیل خلوص بالا باید پس از ورود به مخزن ذخیره سازی حداقل 3 روز ثابت بماند و پس از عرضه به بازار بتوان روی آن آزمایش های نهایی را انجام داد تا بنزین خروجی از پالایشگاه و بنزین ورودی و خروجی به از مخزن ذخیره سازی دارای کیفیت های یکسان باشد.

این گزارش اضافه می کند: در حال حاضر چهار پالایشگاه شهید تندگویان، شازند اراک ، آبادان و لاوان روزانه 22 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 4 تولید می کنند که قرار است تا پایان 6 ماهه اول سال جاری نیز دو پالایشگاه تبریز و اصفهان به خط تولید سوخت با استاندارد یورو 4 اضافه شوندو با ورود پالایشگاه بندر عباس نیز به چرخه تولید بنزین یورو4 در کشور شرایط برای عرضه این نوع سوخت در سرتاسر کشور فراهم می شود.

باید گفت درجه اکتان ( آرام سوزی) این نوع بنزین ٩١ و میزان گوگرد موجود در آن ١٠ میلیون در جزء  (پی پی ام) است.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار