امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18795
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۸
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، حسین الله‌کرم در مراسم تشییع مرحوم «حاج‌علی‌اصغر نجفی‌رستگار» پدر سردار شهید «حاج‌کاظم نجفی ...

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس (باشگاه توانا)، حسین الله‌کرم در مراسم تشییع مرحوم «حاج‌علی‌اصغر نجفی‌رستگار» پدر سردار شهید «حاج‌کاظم نجفی رستگار» که در صحن حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام برگزار شد، اظهار داشت: پدر شهید رستگار فرزندی تربیت کرد که نهایت خدمت را به اسلام کرد و در این مسیر به شهادت رسید.

وی ادامه داد: قبل از پذیرش قطعنامه 598 که امام از آن به عنوان جام زهر یاد کردند، شهید رستگار در سال 1364 با توجه به شرایط جنگ نامه‌ای به امام داد که در گفته بود: «این‌گونه مبارزه که در تابستان یک جنگ و در زمستان یک جنگ داریم، موجب قوت دشمن می‌شود و دشمن می‌تواند مقابل ما بایستد»؛ امام این پیام شهید رستگار را پذیرفتند و فرمودند «این حرف شما درست است، وضعیت را پیگیری می‌کنم، شما هم باید از وضعیت کنونی اطاعت کنید، همچنان در میدان رزم باشید و جبهه‌ها را خالی نکنید».

این فرمانده دفاع مقدس یادآور شد: شهید رستگار در جایگاه فرماندهی، رزمنده بود، او با لقمه حلال در کنار پدرش رشد کرده بود و اطاعت از امام و ولایت فقیه را درک می‌کرد.

وی بیان داشت: پدر شهید رستگار رزمنده جبهه‌ها بود و پس از شهادت فرزندش رهرو شهدا بود؛ شهید گریه نمی‌خواهد بلکه رهرو می‌خواهد. گریه‌های این پدر شهید برای حضرت سیدالشهداء (ع) و حضرت علی‌اکبر(ع) بود. رهرو شهید بودن یعنی دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و دفاع از راه شهدا.

الله‌کرم خاطرنشان کرد: در وضعیت کنونی شاهد هستیم که برخی فکر می‌کنند انتخابات به نوعی به سمت سازش با آمریکا می‌رود، این افراد بدانند که خون شهید رستگارها در وجود فرزندان و برادرانشان جریان دارد. اگر روزی شهید رستگار پرچم مقاومت را در لبنان به اهتزاز درآورد، امروز پیروانش این راه را ادامه می‌دهند.

وی بیان داشت: شهدا می‌خواهند راه مقاومت را ادامه دهیم، اگرچه ممکن است با وضعیت‌هایی مواجه شویم اما نباید پرچم مقاومت را تا مرز شهادت زمین بگذاریم.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها