امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18811
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۸
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه آمریکایی ورلدتریبیون از تلاش ایالات متحده برای باز کردن یک جبهه جدید علیه دولت سوریه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه آمریکایی ورلدتریبیون از تلاش ایالات متحده برای باز کردن یک جبهه جدید علیه دولت سوریه از مرزهای اردن خبر داده است.

بنابراین گزارش، آمریکا امیدوار است که شورشیانی که در اردن آموزش می‌دهد، بتوانند از بار فشاری که جبهه النصره و ارتش آزاد سوریه در شمال و شرق سوریه تحمل می‌کنند، بکاهند. این نیروها احتمالا تلاش خواهند کرد که کننرل شورشیان بر شهر درعا را تقویت کنند.

با این اقدام، آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند تا ارتش سوریه دچار پراکندگی در استقرار نمایند چرا که درعا تنها 65 مایل با دمشق فاصله دارد و ارتش مجبور خواهد شد نیروهای بیشتری را به حفاظت از دمشق بگمارد. این اقدام همچنین با هدف متفرق کردن نیروهای حزب‌الله لبنان انجام می‌شود که اکنون در اطراف شهر حلب اجتماع کرده‌اند. البته با توجه به درگیری شبه‌نظامیان سلفی در لبنان با نیروهای ارتش و حزب‌الله، بعید به‌نظر می‌رسد که حزب‌الله نیروهای خود را چندان از مرز سوریه با لبنان دور کند.

جبهه جنوبی این خصوصیت را دارد که اکثر ساکنان آن منطقه را سنی‌مذهب‌ها تشکیل می‌دهند که ممکن است علیه حکومت با ارتش وارد نبرد شوند. از سوی دیگر در این جبهه امکان تجهیز نیروها توسط اسرائیل نیز وجود دارد.

آمریکا همچنین امیدوار است که بازگشایی جبهه جدید از مرزهای جنوبی علیه حکومت اسد، بتواند از نقش جبهه سلفی النصره بکاهد که از نیروهای وابسته به القاعده عراق است.

ورلدتریبیون ابراز نگرانی کرده است که این اقدام واشنگتن، جنگ را در ذهن اسد و حامیانش در ایران، چین و روسیه به یک جنگ آمریکایی بدل کند و ممکن است ارتش سوریه را به ضربه زدن به اسرائیل تشویق کند.

از سوی دیگر بعید است که این اقدام آمریکا در کوتاه‌مدت بتواند جلوی پیش‌روی‌های ارتش سوریه را بگیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار