امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18826
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 103
عشرت شایق نماینده سابق مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درخصوص لزوم پرهیز مسئولین از حاشیه سازی در امور ...

عشرت شایق نماینده سابق مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درخصوص لزوم پرهیز مسئولین از حاشیه سازی در امور کشور، گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت های زیادی برای انجام مسئولیت خطیر ریاست جمهوری پیش بینی شده است که استفاده از این ظرفیت ها می تواند موجب پیشرفت و شکوفایی بیش از پیش کشور شود.

وی دور بودن حاشیه سازان از مناصب مهم اجرایی کشور را رمز موفقیت قوه مجریه دانست و گفت: بررسی عملکرد دولت های مختلف در 24 سال اخیر نشان می دهد که هر موقع دولت ها گرفتار حاشیه شده اند از جایگاه و وظایف اصلی خود دور و هزینه های بیخودی نیز به کشور تحمیل کرده‌اند.

نماینده سابق مجلس اظهار داشت: برخی از افراد و گروه ها که منافع خود را در حاشیه ها جستجو می کنند، همواره درصدد نفوذ به بدنه اجرایی کشور بوده و هنگام تغییر دولت ها بر تلاش خود در این زمینه می‌افزایند که دقت در انتخاب وزرا و سایر مسئولان دستگاههای اجرایی تا حدود زیادی می تواند حاشیه ها را از دولت آینده دور سازد.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: دشمنان نظام مردمسالاری دینی در ایران با تداوم تحریم های ظالمانه، مسائل اقتصادی را به  میدان چالش و اهرم فشار علیه ملت ایران تبدیل نموده اند که امید است با انتخاب کابینه ای کارآمد و به دور از حاشیه، دولت یازدهم این امر را به فرصتی برای اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور و خلق حماسه اقتصادی تبدیل کنند.

شایق، نهاد ریاست جمهوری و وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور و آموزش عالی را بیشترین دستگاههای حاشیه ساز برای دولت های قبلی اعلام کرد و افزود: همه باید دولت جدید را یاری کنند تا بتواند به وعده های خود جامه عمل بپوشاند و در این میان، مسئولیت نمایندگان مردم در خانه ملت سنگین تر از دیگران می باشد تا ضمن حمایت از برنامه های رئیس جمهور منتخب و افراد شایسته، فرصت عرض اندام را از حاشیه سازان سلب کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها