امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18838
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۱
تعداد بازدید: 127
مجتبی باستان مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: نظام ...

مجتبی باستان مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی به مانند اسم آن بر گرفته از اسلام است و قوانین و الزاماتی نیز با خود به همراه دارد. تمام قوانین انقلاب، طبق اصول اولیه جمهوری اسلامی، بر اساس موازین شرع و برای اداره جامعه اسلامی تدوین شده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی مقاطع مختلف سیاسی را تجربه کرده است و جمهوریت نظام نیز می‌طلبد که تمام مردم در سرنوشت سیاسی کشورشان سهیم باشند و قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز این حق را به مردم داده است.

باستان در ادامه سخنان خود پیرامون حاکم بودن قانون ثابت و یکسان در انتخابات، افزود: نکته حائز اهمیت این است که همه کاندیداها و مردم طبق همین قانون موجود، انتخابات را برگزار کردند و ما معتقدیم که مردم، مسئولین و کاندیداها در طول تمام انتخابات باید طبق قانون عمل کنند.

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران با تاکید بر اینکه در سال 88 هیچ تغییری در قانون انتخابات انجام نشده بود و امسال نیز با همان قانون انتخابات برگزار شد، خاطرنشان کرد: در سال 88 بعضی جریانات چون کاندیدای مورد نظرشان از صندوق بیرون نیامد هوچی‌گری کردند و ادعا کردند در انتخابات تقلب شده است و از پذیرش نتیجه آن سر باز زدند.

وی تصریح کرد: بعضی از شخصیت‌ها و گروه‌ها که در مورد انتخابات 88 شبهه وارد کردند، حال انتخابات 92 را دموکراتیک‌ترین انتخابات معرفی می‌کنند چرا که نتیجه انتخابات باب میل آنان بوده است. اما باید بدانیم احترام به نتایج انتخابات باید در همه دوره‌ها باشد. نه اینکه اگر نتیجه به نفع ما بود آن را بپذیریم و در غیر اینصورت از پذیرش نتیجه سرباز زنیم.

باستان گفت: کسانیکه انتخابات گذشته را زیر سوال بردند باید صادقانه و با جرأت از مردم و نظام عذرخواهی کنند و بگویند که اشتباه کرده‌اند. البته مردم خودشان رفتار این افراد را قضاوت خواهند کرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در ادامه سخنان خود متذکر شد: مردم با حضورشان در انتخابات در وهله اول به جمهوری اسلامی، به قانون اساسی و به آرمان‌های امام و ارزش‌های انقلاب رای دادند.

وی با تاکید بر اینکه باید اعتدال را طبق اصول اسلامی بازتعریف کنیم، گفت: ما باید اعتدال را بازتعریف کنیم آن هم طبق اصول اسلامی. علاوه‌براین باید در حوزه محتوا و حوزه اجرا نیز تعریف اعتدال مشخص شود.

باستان افزود: اعتقاد به جامعیت اسلام برای اداره امور زندگی، تبعیت و همگرایی با ولی فقیه و شایسته‌سالاری در تمام سطوح، مواردی است که رئیس‌جمهور منتخب باید در دستور کار خود قرار دهد و اگر این اصول اجرا شود اعتدال معنا خواهد داد.

مسئول بسیج دانشجویی استان تهران در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: عدالت‌خواهی و عدالت‌گستری از شاخصه‌های اولیه اعتدال است. فسادستیزی، صلاحیت اخلاقی، ساده‌زیستی و مردم‌گرایی نیز از دیگر ملاک‌های اعتدال است. کسی که شعار اعتدال می‌دهد باید در این فضا حرکت کند و من امیدوارم رئیس‌جمهور منتخب بتواند با در پیش گرفتن مشی اعتدالی در کنار سایر قوا کار مملکت را پیش ببرد و اهداف دهه پیشرفت و عدالت را به بهترین نحو پیگیری کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار