امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18851
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس آمار سازمان ملل متحد (انکتاد)، جمهوری اسلامی ایران رشد 142 درصدی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس آمار سازمان ملل متحد (انکتاد)، جمهوری اسلامی ایران رشد 142 درصدی سرمایه گذاری خارجی را طی 5 سال منتهی به 2012 تجربه کرده است.

بر اساس این گزارش، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در جهان در سال 2012 معادل 1.35 تریلیون دلار بوده که نسبت به سال قبل از آن 18 درصد کاهش یافته است، کشورهای توسعه یافته با کاهش 32درصدی، کشورهای در حال توسعه کاهش 4 درصد و کشورهای در حال گذار با کاهش 9 درصد در جذب سرمایه گذاریهای خارجی مواجه بودند.

همچنین منطقه جنوب آسیا که ایران در تقسیم بندی  آنکتاد در آن قرار دارد نیز با کاهش  24 درصدی و منطقه غرب آسیا 4 درصد، آسیای میانه 6 درصد و شرق آسیا نیز  8 درصد کاهش سرمایه‌گذاری را تجربه کردند .

بر اساس گزارش انکتاد در این میان ایران یکی از 6 کشور جهان بود که طی 4 سال گذشته رشد مستمر در افزایش میزان ورودی سرمایه خارجی داشته است و با ورود سرمایه گذاری خارجی به میزان 4 میلیارد و 870 میلیون دلار توانست رشد 142 درصدی جذب سرمایه گذاری خارجی را نسبت به سال پایه 2007 داشته باشد.

*رشد 17 درصدی سرمایه گذاری خارجی در مقایسه با سال گذشته

بر اساس این گزارش ایران جایگاه چهارم منطقه خاورمیانه را در جذب سرمایه‌گذاری خارجی کسب کرده و رشد 17 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

*نفت،خدمات و صنعت جایگاه اول تا سوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی

بر اساس این گزارش،‌بخش معدن شامل نفت، گاز و صنایع معدنی با جذب 3.5  میلیارد دلار و اختصاص 76.46 درصد از کل حجم سرمایه های خارجی جذب شده در جایگاه نخست قرار گرفته و حوزه های خدمات و صنعت به ترتیب رتبه های دوم و سوم را  از کل حجم سرمایه های جذب شده در اختیار دارند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار