امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18859
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 103
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، پیشنهاد اولیه این طرح را ایران به شصتمین نشست کمیته حفاظت محیط زیست ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، پیشنهاد اولیه این طرح را ایران به شصتمین نشست کمیته حفاظت محیط زیست دریایی داد و پس از بررسی‌های لازم ساختار دستورالعمل در چهاردهمین نشست گروه فنی مقابله با آلودگی نفتی و مواد مضر در دریا مورد تایید قرار گرفت‌.

بر این اساس سازمان بین المللی دریانوردی از ایران خواست جزئیات دستورالعمل را تهیه و پس از تصویب نهایی در کمیته به عنوان کتابچه عملیاتی از سوی سازمان بین المللی دریانوردی انتشار یابد.

‌اکنون نیز ایران به عنوان نماینده منطقه خاورمیانه و یکی از 6 کشور دنیا برای اجرای قوانین جدید مدیریت آب توازن کشتی‌ها انتخاب شده است.

‌این طرح در قالب پروژه گلو بلاست در ایران از گذشته اجرا می‌شده است، به علاوه بر اساس دستورالعمل منطقه‌ای راپمی، کشتی‌ها باید آب توازن خود را 200 مایل دریایی قبل از ورود به منطقه خلیج فارس و دریایی عمان تعویض کنند.

اجرای این طرح از ورود گونه‌های مضر دریایی و بیماری‌های عفونی ناشی از تخلیه فاضلاب انسانی به دریا جلوگیری می‌کند.

‌علاوه بر این همه عملیات سوخت گیری کشتی‌ها با نظارت کامل اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی انجام می‌شود.

‌در سه ماهه نخست سال جاری 2350 مترمکعب زایدات نفتی شامل آب خن و آب شستشو از کشتی‌ها دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 39 درصد افزایش دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها