امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1886
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 439
هوشنگ پاکدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با معرفی‌ طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، اظهار داشت: افزود: ...

هوشنگ پاکدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با معرفی‌ طرح‌های توسعه‌ای فرودگاه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، اظهار داشت: افزود: با توجه به اینکه بودجه‌های عمومی و دولتی ناچیز است، رویکرد دولت استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و واگذاری این پروژه ها در قالب قرارداد‌ BOT است.

وی ادامه داد: بسیاری از سرمایه‌گذاران تمایل به سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی نظیر ساخت پارکینگ طبقاتی، احداث نیروگاه‌های مولد برق، تکمیل ترمینال زیارتی، آشیانه‌های حمل بار و تعمیر هواپیما و از این قبیل در فرودگاه امام خمینی (ره) دارند و در حال تبادل اطلاعات با دبیرخانه سرمایه‌گذاری طرح توسعه به منظور تکمیل مطالعات فنی و اقتصادی هستند.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: این فرودگاه بین‌المللی و در نگاهی جامع‌تر، شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، با دارا بودن مساحت تقریبی 14000 هکتار شامل 4000 هکتار منطقه هوایی و حدود 10000 هکتار اراضی شهر فرودگاهی که شامل 1500 هکتار منطقه آزاد تجاری، 2500 هکتار منطقه ویژه اقتصادی و 6000 هکتار دیگر با کاربری‌های متعدد و متنوع، یکی از بهترین و بزرگترین مناطق استراتژیک برای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

پاکدل ادامه داد: یقیناً فعالان حوزه سرمایه به اقتصادی بودن پروژه‌های فرودگاهی اعتقاد دارند و در این میان تنها وجود برخی بروکراسی ها و قوانین دست و پا گیر است که مانع حرکت سریع سرمایه بدین سو می‌شود.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) تصریح کرد: با این وجود وزارت راه و شهرسازی و مجری طرح توسعه با استقبال از تمامی متقاضیان داخلی و خارجی آماده ارائه همه اطلاعات مربوط به پروژه‌های طرح توسعه برای جلب سرمایه بخش خصوصی است.

وی یادآور شد: علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مجری طرح توسعه به نشانی www.ikiair.com و یا به دبیرخانه سرمایه‌گذاری طرح توسعه واقع در دفتر مجری طرح مراجعه کنند.

* تکمیل مرحله اول مطالعات احداث شهر جدید فرودگاهی

پاکدل تصریح کرد: ایجاد شهر فرودگاهی یکی از تکالیف برنامه پنجم توسعه است و ساخت آن به حضور بخش خصوصی بستگی دارد و البته در این میان وظیفه دولت‌، هموار کردن مسیر برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی است.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) اضافه کرد: احداث شهر فرودگاهی، رویکردی جدید در راستای توسعه تجارت در فرودگاه‌های بزرگ دنیا است و تحقق اهداف آن، به اصلاح قوانین و فراهم کردن بستر حمایتی برای بخش خصوصی بستگی دارد.

پاکدل درباره مطالعات شهر جدید فرودگاهی تصریح کرد: مطالعات مرحله اول تکمیل و جانمایی تمامی شهرک‌های لازم انجام شده است.

* احداث ساختمان گذرنامه فرودگاه امام خمینی (ره)

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) با بیان اینکه ساختمان VIP در فاز یک به اتمام رسیده است، اضافه کرد: احداث ساختمان‌های اداره کل فرودگاه و گذرنامه به اتمام رسیده است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها