امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18868
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 106
غلامرضا بستان منش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه یکی از رویکردهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ورود به حیطه ...

غلامرضا بستان منش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه یکی از رویکردهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ورود به حیطه سلامت و روان جامعه کارگری، اظهار داشت: در این راستا طرحی به صورت آزمایشی برای 24 هزار کارگر در نظر گرفته شده که به زودی اجرایی می‌‌شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مباحث پیشگیری از ناهنجاری‌ها و سلامت نیروی کار، گفت: سلامت جسمانی در کنار فکر و ذهن اهمیت می‌یابند.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شاخص‌ها و معیارهای سلامت و بهداشت روان جامعه کار و تولید تصریح کرد: برنامه‌هایی که در این موضوع انجام می‌شود و غربالگری افراد مشکل دار، مصاحبه بالینی برای شناسایی بهتر کارگران صورت می‌گیرد.

به گفته این مقام مسئول، این موضوع در قالب تفاهم نامه با سازمان بهزیستی انجام می شود و مراکز مشاوره تعیین شده از سوی این سازمان برای کارگران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این مراکز خدمات مختلفی انجام می‌شود و بخشی به عنوان یارانه مشاوره در نظر گرفته شده که کارگرانی که با اضطراب یا افسردگی و موارد مشابه دارند تا 4 جلسه به صورت رایگان از این خدمات بهره‌مند خواهند شد.

بستان‌منش بیان داشت: یکی از مشکلات جامعه کارگری به دلیل فرسودگی شغلی است که در چرخه سلامت و بهداشت روان و جسم افراد دیده می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در این خصوص نیز تفاهم نامه یک میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها