امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18876
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیرحسین محمدی‌نژاد در یک نشست خبری اظهار داشت: محدودیت‌های موجود برای ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امیرحسین محمدی‌نژاد در یک نشست خبری اظهار داشت: محدودیت‌های موجود برای سرمایه‌گذاران خارجی باعث دلسردی آنها شده در حالی که اگر ضمانت‌های لازم در این زمینه وجود داشته باشد، سرمایه‌های خارجی زیادی جذب کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی، صنعت پوشاک و بازار این محصولات در ایران وضعیت نگران کننده‌ای دارد، در حالی که صنعت مد و پوشاک می‌تواند بالاترین ارزش افزوده را برای اقتصاد ایران به همراه داشته باشد.

عضو خانه صنعتکاران افزود: یکی از دلایل عقب ماندگی صنعت پوشاک ایران، فقر تکنولوژی و ناتوانی در پیاده سازی طرح‌های روز دنیا مبتنی بر فرهنگ بومی و ایرانی است و به همین دلیل عمده تولیدکنندگان پوشاک کشور بدون در نظر گرفتن حقوق مالکیت معنوی برندها و به دلیل نبودن نظارت کافی، کپی کاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین عامل افزایش جعل برندها در بازار پوشاک ایران، عدم حضور موثر و قدرتمند برندهای معتبر و خوشنام جهانی است، افزود: در همین راستا از حدود دو سال قبل رایزنی های گسترده‌ای را با شرکت کوئیک سیلور داشته‌ایم، تا بخشی از محصولات این شرکت را در ایران تولید کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از 15 برند برتر صنعت پوشاک جهان، آماده سرمایه گذاری و راه اندازی خط تولید در ایران است، افزود: این شرکت هم اکنون دارای حدود 900 شعبه در نقاط مختلف جهان است و در کشورهایی مانند ترکیه، چین، اندونزی و ویتنام دارای خط تولید است و ما در تلاشیم، بخشی از محصولاتی را که در کشور چین تولید می شود، به ایران منتقل کنیم.

به گفته محمدی‌نژاد، سرمایه‌گذاری لازم برای این تولید توسط طرف‌های ایرانی و خارجی تأمین خواهد شد.

وی بومی سازی برندهای معتبر جهانی را راهکار توسعه صنعت پوشاک ایران عنوان کرد و گفت: طی سال‌های گذشته بزرگترین واحدهای تولیدی پوشاک با سرمایه‌گذاری بالا در کشور راه‌اندازی شده، اما به دلیل اینکه از دانش و توانایی کافی برای برندسازی و تولید با کیفیت برخوردار نبوده‌اند، به سرانجام نرسیده و یا متوقف شده‌اند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار