امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1888
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 234
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس محمدرضا نعمت‌زاده در سومین گردهمایی انجمن مهندسین پلیمر و پتروشیمی گفت: در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس محمدرضا نعمت‌زاده در سومین گردهمایی انجمن مهندسین پلیمر و پتروشیمی گفت: در اواخر اسفند 90 و اوایل سال 91 برنامه‌ریزی برای طرح جامع چابهار انجام شد.

وی گفت: این طرح شامل خط اتان به طول 1051 کیلومتر از عسلویه به چابهار است.

وی ادامه داد: وزارت نفت تعهد کرده بود که در ابتدا 4 میلیون تن خوراک اتان در اختیار ما قرار دهد، اما هم‌اکنون کف خوراک را دومیلیون تن گذاشته‌اند که برای استفاده از این خوراک نیازمند به یک خط لوله سی اینچی هستیم.

وی ادامه داد: خوراک متان نیز 33 میلیون متر مکعب است که از طریق گاز طبیعی تأمین می‌شود و این خوراک از طریق خط هفتم سراسری به چابهار می‌رسد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از خوراک‌های مورد استفاده در چابهار میعانات گازی است،بنابراین این منطقه دارای سه فاز است که فاز اول واحدهای گازی که در طول 4 یا 5 سال به اتمام می‌رسد، فاز دوم واحدهای میعانات و اتان است که 5 تا 6 سال به پایان می‌رسد و فاز سوم نیز صنایع تکمیلی است که در مدت 7 یا 8 سال به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: این منطقه دارای 15 واحد پتروشیمی است، دو واحد بزرگ اولفین که بیش از دو میلیون تن مواد پلیمری تولید می‌شود و یک طرح اوره آمونیاک نیز هم‌اکنون در این منطقه شروع به احداث شده است.

وی گفت: سرمایه‌گذاری در این منطقه تماما توسط بخش خصوصی انجام شده است، به طوریکه حتی سرمایه‌گذاری در احداث خط لوله خوراک نیز توسط بخش خصوصی و با هزینه 600 میلیون دلار انجام می‌شود.

نعمت‌زاده گفت: برای احداث این واحدها هم‌اکنون 1059 هکتار زمین خریداری شده است اما طرح توسعه نیز 2 هزار هکتار زمین نیاز دارد که این میزان زمین از هم‌اکنون پیش‌بینی شده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها