امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18885
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی گمرک ایران،  رسول کوهستانی‌پژوه در حاشیه برگزاری آموزش منطقه‌ای آشنایی با تعیین ارزش کالا در ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط عمومی گمرک ایران،  رسول کوهستانی‌پژوه در حاشیه برگزاری آموزش منطقه‌ای آشنایی با تعیین ارزش کالا در گمرک بوشهر افزود: 50 گمرک اجرایی کشور که بخش عمده از تجارت کشور را در اختیار دارند، علاوه بر رؤیت بانک اطلاعاتی، امکان ورود اطلاعات به این سامانه را دارند.

وی اظهارداشت: با اتصال گمرکات کشور به این سامانه، ارزش کالاهای وارداتی به صورت آنلاین و به‌روز برای گمرکات قابل دریافت است و تعیین ارزش کالا با سهولت انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرک ایران به برگزاری دومین کارگاه منطقه‌ای آشنایی با تعیین ارزش کالا در گمرک بوشهر اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییرات قوانین و اعلام آیین‌نامه قانون جدید گمرکی، افزایش دانش تخصصی کارشناسان امور گمرکی، یکی از مهمترین اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی است.

کوهستانی افزود: آیین‌نامه اجرایی قانون جدید امور گمرکی بعد از تصویب نهایی در سال 90، از فروردین ماه امسال لازم الاجرا شده است که باتوجه جدید بودن آن لازم است کارشناسان امور گمرکی با قوانین روز آشنا شوند تا اجرای امور گمرکی و تشخیصات گمرکی به صورت دقیق انجام شود.

وی تغییرات در سامانه ستاگ را از جمله موضوعات مورد بحث در این دوره آموزشی عنوان کرد و افزود: با توجه به تغییرات جدید اعمال شده در سامانه‌های ثبتارش، آسیکودا گمرکی و ستاگ با یکدیگر متصل و به زودی شاهد تسهیل تجاری در این بخش خواهیم بود.

دومین کارگاه آموزش منطقه‌ای آشنایی با تعیین ارزش کالا با حضور کارشناسان گمرکی استان‌های خوزستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، فارس، کهگیلویه و بویراحمد به میزبانی استان بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها