امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1889
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 271
محمود زیرکچیان‌زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، اظهار داشت: یکی از کارهای مؤثر ما برای توسعه و تولید ...

محمود زیرکچیان‌زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، اظهار داشت: یکی از کارهای مؤثر ما برای توسعه و تولید و پایداری تولید نفت و گاز در خلیج‌فارس قرارداد خوبی بود که برای حفاری 12حلقه چاه در مخازن و میادین جدید خلیج‌فارس برای توصیف و توسعه این مخازن امضا کردیم.

وی افزود: این چاه‌ها عمدتاً در مخازنی حفر می‌شود که اطلاعات ما از آنها تکمیل نشده است، چنانکه 8 حلقه از این چاه‌ها در میادین مشترک حفر می‌شود.

مدیرعامل نفت فلات‌قاره اضافه کرد: این حفاری همراه با لرزه‌نگاری سه بعدی انجام می‌شود تا مشخصات مخزن استخراج شده و تعیین تکلیف شود.

وی تاکید کرد: سال گذشته مقدمات فراهم شد و امسال حفاری این 12 حلقه چاه ۱۰۰در صد آغاز می‌شود که شرکت پترو ایران به صورت قطعی طرف این قرارداد است.

زیرکچیان‌زاده گفت: با این حفاری‌ها و لرزه‌نگاری 3 بعدی MDP (طرح توسعه جامع) 12 مخزن و میادین جدید ما در خلیج‌فارس استخراج می‌شود و در واقع توسعه آنها نهایی می‌‌شود که به معنی تعیین تکلیف مخازن جدید ما در آینده است.

وی افزود: این حفاری‌ها در مخزن مشترک ساتر، بخش مشترک فرزام و امثال آنها انجام می‌شود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها