امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 18893
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۲
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، دومین نشست مشورتی وزیران امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، دومین نشست مشورتی وزیران امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس به ریاست خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه در هتل ریتز کارلتون شهر منامه برگزار شد.

در این نشست موضوعات مندرج در جدول کاری از جمله زمینه سازی برای نشست مشترک وزیران امور خارجه شورای همکاری و اتحادیه اروپا که امروز یکشنبه در شهر منامه برگزار می شود، مورد بررسی قرار گرفت.

مهمترین تحولات جاری در زمینه بحران سوریه از دیگر محورهای این نشست مشتورتی بود و در آن همچنین گزارش دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس درخصوص سفر اخیرش به یمن برای پیگیری اجرای مرحله دوم توافق ملی براساس طرح کشورهای شورای همکاری بررسی شد.

وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس در پایان دومین نشست مشورتی خود با صدور بیانیه‌ای بدون اشاره به حمایت های تسلیحاتی و مالی برخی از کشورهای منطقه، درباره آنچه ادامه اوضاع ناگوار امنیتی و انسانی در سوریه و خونریزی و ویرانی در این کشور خوانده شد، ابراز نگرانی شدید کردند.

وزیران خارجه شورای همکاری خلیج فارس همچنین به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران تبریک گفتند و بر اهمیت روابط بین کشورهای خود و جمهوری اسلامی ایران برای تقویت امنیت، ثبات و شکوفایی منطقه تاکید کردند و برای وی توفیق و برای ملت دوست ایران پیشرفت و رفاه بیشتر آرزو کردند.

در ادامه این بیانیه شورای همکاری خلیج فارس با ادعای آنچه "دخالت حزب الله تحت فرماندهی ایران در بحران سوریه " خوانده شده، خواستار توقف فوری این دخالت ها شد و تاکید کرد که این مسئله تلاش‌های موجود برای برگزاری کنفرانش ژنو ۲ را با چالش روبرو می کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها